Tüm Android Oyunları, Windows Bilgisayarlara Geliyor

Google’ın Play Store’daki oyunları Windows’a taşıdığı “Google Play Games” uygulaması, 40’tan fazla ülkede daha kullanıma sunuldu.

Google, geçtiğimiz yıl önemli bir harekete imza atarak Play Store’daki oyunların Windows işletim sistemine de geleceğini açıklamıştı. Bu oyunlar, Google’ın yeni geliştirdiği Windows uygulaması “Google Play Games” üzerinden edinilebilecek idi.

Bu duyurunun üzerinden geçen bir yılı aşkın sürenin ardından Google Play Games uygulaması, sadece sınırlı sayıda ülkede kullanıma sunulmuştu. Fakat bugünden itibaren bu ülkeler arasına onlarcası daha katıldı. Türkiye hariç.

Google Play Games, 40’tan fazla ülkede kullanıma sunuldu:

google play games

Google Play’in resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Google Play Games’in 40’tan fazla Avrupa ülkesi ve Yeni Zelanda’da da kullanıma sunulduğu açıklandı. Uygulama bundan önce Avustralya, ABD, Japonya ve Güney Kore gibi 13 ülkede kullanılabiliyordu.

Türkiye için henüz bir haber yok:

24 Mayıs 2023 itibarıyla 50’den fazla ülkede kullanıma sunulan Google Play Games’in Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağı halen açıklanmadı. Fakat Google’ın Avrupa’ya girişiyle çok yakın zamanda uygulamaya kavuşmayı bekleyebiliriz.

Google’ın Pabucu Dama Atılmak Üzere: ChatGPT, Artık Bing’den Arama Yapabilecek!

Başa dön tuşu