The Sims 4, Ücretsiz Modele Geçiş Yapıyor

The Sims 4, önümüzdeki ay prestijiyle ücretsiz modele geçiş yapacak. Dünya genelindeki popülaritesinden bir şey kaybetmeyen oyunu, artık tek kuruş ödemeden indirebilmeniz mümkün olacak. Ayrıntılar haberimizde.

Yaşam simülasyonu serisi The Sims’in son ana oyunu, 2000 yılının Şubat ayında satışa sunulmuştu. Önümüzdeki sene yirmi üçüncü yaşına basacak olan The Sims 4 için, ortadan geçen vakit zarfında sayısı güncelleme, yirmi dört adet genişletme ve oyun paketi yayınlanmıştı. Oyuncuların oyuna olan ilgisi azalmadan devam ettiği için, haliyle Electronic Arts ve Maxis de dayanağını kesmiyor. 

The Sims 4 Fiyatsız Oluyor!

Bugün ise sürpriz bir duyuruya imza atan geliştirici ve yayıncı, 18 Ekim 2022 Salı günü TSİ 20:00 sıralarında Behind The Sims Summit aktifliği gerçekleştireceklerini ve tıpkı gün içerisinde de şimdiki oyunun fiyatsız modele geçirileceğini belirttiler. Öbür bir deyişle, PC (Origin ve Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series kullanıcıları oyunu tek kuruş ödemeden aygıtlarına indirebilecekler. Haliyle, faal oyuncu sayısında büyük bir sıçrayışın yaşanması kaçınılmaz olacak. Ne var ki indirilebilir içerikler ise hala satın alım yapmanız gerekecek. 

“The Sims 4’ün fiyatsız olmasıyla, grubumuz yeni ve manalı The Sims 4 tecrübeleri geliştirmek için hiç olmadığı kadar kendisini işine adadı ve gelecek için paketler, kitler ve Sims Delivery Express’ler geliştirmeye ve yayınlamaya devam edecek.” 

Önümüzdeki ay gerçekleştirilecek olan aktiflik sırasında fiyatsız modele geçiş hakkında daha fazla bilgi verilecek iken, EA Play aboneleri Get To Work ve EA Play Pro aboneleri ise hem Get To Work hem de Toddler Stuff paketlerine erişim sağlayabilecekler. 

Son olarak, bugünden itibaren 17 Ekim 2022 tarihine kadar The Sims 4 oyununu satın almış olan oyunculara içeriğinde özel mobilyaların bulunduğu Desert Luxe Kit ikram edilecek. İçeriğe erişim sağlayabilmek için oyuna giriş yapmanız ve ana menüye göz atmanız kâfi olacak.  

Başa dön tuşu