The Settlers: New Allies Şubat’ta Çıkıyor

Uzun periyodik sessizliğe gömülmüş olan The Settlers: New Allies, çıkış tarihi duyurusu ile geri dönüş yaptı. Halihazırda ön-sipariş ile satın alınabilen oyun, Şubat ayı içerisinde bizlerle olacak. Ayrıntılar haberimizde.

The Settlers: New Allies için Çıkış Tarihi Netleşti

Serinin sil baştan üretimi olan The Settlers: New Allies, 2018 yılının GamesCom fuarında duyurulmuştu. 2019 yılı içerisinde satışa sunulacağı planlanmış olsa da, birinci olarak 2020 yılının üçüncü çeyreğine kaydırılmış ve sonrasında da süresiz olarak ertelenmişti. Ocak ayında kapalı beta testi ile tekrar ortaya çıkan oyun için bugün yapılan duyuruyla, 17 Şubat 2023 tarihinde PC için standart ve Deluxe sürümü ile satışa sunulacak. Sonraki bir vakitte ise PlayStation, Switch ve Xbox ve Amazon Luna kullanıcılarıyla da buluşacak.

Halihazırda Epic Games Store ve Ubisoft Connect üzerinden ön-sipariş ile satın alabildiğiniz gerçek vakitli strateji oyununda, yeni bir ülkeye yerleşecek, topluluğumuzu inşa edeceğiz. Ayrıyeten yeni topluluklar ile tanışacak olup, yeni yerleşkemizi muhafazaya çalışır iken tanıştığımız toplulukları tarafımıza çekebilecek yahut karşımıza alabileceğiz.

The Settlers: New Allies, Elari, Maru ve Jorn olmak üzere her biri kendisine mahsus görünüşe, fon kıssasına ve oynanış tarzına sahip üç topluluk ile gelecek. Bunun yanı sıra, üç farklı mod bulunacak. Ana senaryoda vatanından kaçmaya zorlanmış Elari rolünde olacak ve haydutlara baskınlar yapmaktan yeni toprakların kültürünü keşfetmeye kadar pek çok zorluk bizi bekleyecek.

Tercihen tek başınıza yahut arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz Hardcore modunda, yeni senaryoları oynayabilmek mümkün olacak. Ayrıyeten yapay zekayı daha da sıkı bir hale getirecek değişkenler ve şartlar da kelam konusu olacak.

Skirmish ise yapay zekaya karşı tek başınıza yahut kooperatif olarak arkadaşlarınızla yahut sekiz oyunculu PvP olarak oynayabiliyorsunuz. Çıkış gününde on iki harita bulunacak olup, vakitler yenileri de eklenecek.

Başa dön tuşu