The Last of Us Part 1 Esasen PC Kullanıcılarına Hitap Edecek

The Last of Us Part 1 PC kullanıcıları için daha fazla mana tabir edecek. Esasen geçmişte, oyunun PC platformuna da getirilmesi için böylesi bir görsel değişim geçirmesinin planlandığına dair telaffuzlar duymuştuk.

Bildiğiniz üzere The Last of Us Part 1, Summer Game Fest 2022 yayınının son kısmında duyurulmuştu. Şahsen Naughty Dog eş lideri Neil Druckmann tarafından yapılan duyuru ile resmiyet kazanan oyun, tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bunda elbette daha evvelce The Last of Us Remake olarak ortaya çıkmasının hissesi büyük.

Bu vakte kadar yayınlanan ekran manzaraları, fragman ve karşılaştırma görüntüleri ve verilen ayrıntılarda, evvelden sızdırılanlar bilgilerin tersine, oynanışın büyük ölçüde birebir kalması ve yükün görselliğe verilmesi ile ‘yeniden yapım’dan çok ‘yenilenmiş sürüm’ olarak görülmeye başlanmıştı. Bu da haliyle oyuncular ortasında tartışmalara neden olmuştu. Bu tartışmaların hala devam ettiğini söyleyebiliriz.

The Last of Us Part 1 PC Kullanıcıları için Düşünüldü

Ancak sanılanın tersine, ne Sony Interactive Entertainment ne de Naughty Dog stüdyosu tarafından tıpkı oyunun oyunculara üçüncü defa satılması planlanmıyor. Hatırlayacağınız üzere Mayıs ayında analistlere ve yatırımcılara yönelik olarak gerçekleştirilen finansal konferans sırasında, 2025 yılına kadar PlayStation oyunlarının üçte birinin PC platformuna da getirilmesi istikametinde bir amaçlarının olduğunu öğrenmiştik. Haliyle, The Last of Us Part 1 oyununun PlayStation 5 kullanıcılarından fazla PC kullanıcıları düşünülerek hazırlandığı sonucuna varılıyor.

PlayStation tarihinde birinci parti bir stüdyodan çıkıp, 2020 yılında Epic Games ve Steam mağazalarına da gelen birinci oyun Horizon: Zero Dawn – Complete Edition olmuştu. Her ne kadar performans sıkıntıları ile kimi vakit oyuncular delirtmiş olsa da, yayınlanan güncellemeler ile bu meseleler aşılmıştı. Sonrasında çıkan Days Gone ve God of War oyunlarının da sağladığı büyük muvaffakiyetler ile meyveleri toplamaya başlayan Sony Interactive Entertainment, eş vakitli olarak daima yeni adımlar atmaya devam ediyor.

Önümüzdeki hafta satışa sunulacak olan Marvel’s Spider-Man Remastered ve PlayStation 5 versiyonundan çok kısa bir mühlet sonra çıkacak olan The Last of Us Part 1 bunların sıradaki adımları olacak. Elbette Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu paketini de unutmamak lazım. Bu sırayı gelecekte hiç elbet ki Ghost of Tsushima, Horizon: Forbidden West, Bloodborne, The Last of Us Part II ve God of War Ragnarök de takip edecektir. Biz oyuncular için elbette hoş gelişmeler olacak. Zira, böylesi hoş oyunları her oyuncu oynamalı. Sizce de o denli değil mi?

Başa dön tuşu