Shroud, Kendi ‘Battle Royale’ Oyununu Duyurdu

Ünlü Twitch yayıncısı Shroud ile Sacriel, bir oyun projesine dahil oldu. “Project Astrid” olarak isimlendirilen AAA proje, hayatta kalma (battle royale) türünde bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

Dünyanın en popüler Twitch yayıncıları arasında yer alan Shroud ile Sacriel, dikkat çeken bir gelişme ile karşımızda. Geçmişte Doom 3, Wolfenstein: Enemy Territory, Batman: Arkham Origins, Gears of War 4 ve Gears 5 gibi oyunların hayata geçirilmesinde pay sahibi olan Splash Damage isimli oyun stüdyosu, “Project Astrid” olarak isimlendirdiği yeni bir AAA oyun projesi duyurdu. İşte Shroud ile Sacriel, bu oyunun geliştirme aşamasında yer alacaklar.

Yapılan resmi açıklamaya göre Project Astrid, yepyeni bir hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkacak. Bu hayatta kalma oyunundaki pek çok öge, Twitch yayıncıları tarafından belirlenecek. Oyunun çıkış tarihi ve hangi platformlarda bulunacağı gibi detaylar henüz gizemini koruyor olsa da bizzat profesyonel oyuncuların işin içine girmesi, Project Astrid için beklentilerin zirveye ulaşmasını sağlamış durumda.

“Şimdiye kadarki en iyi hayatta kalma oyununu yapmak istiyoruz”

Shroud oyun geliştiriyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Shroud şöyle konuştu: Chris (Sacriel) ve ben, hayatta kalma türünde bir sonraki adım için bir vizyon geliştirdik ve Splash Damage ile onu inşa etmek için yola çıkıyoruz. Şimdiye kadarki en iyi hayatta kalma oyununu yapmak istiyoruz ve Sacriel’in beyni ile Splash Damage ekibiyle bunu yapabileceğimizi biliyorum.

Oyun neden daha şimdiden merak konusu oldu?

Project Astrid’in arkasında gerçekten güçlü bir ekip var. Shroud’u zaten pek çok kişi tanıyor. Yayıncı, Counter-Strike: Global Offensive ve Valorant gibi oyunlarda boy gösteriyor. Sacriel ise özellikle de PUBG ile tanınan bir isim. Splash Damage’in uzmanlık alanı ise çok oyunculu birinci şahıs nişancı türü. İşte tüm bunları bir araya getirdiğimizde, hayatta kalma türü ile nişancılığın birlikte ön plana çıkacağı bir yapım ile karşılaşabiliriz gibi görünüyor. Project Astrid, önümüzdeki dönemlerin en çok konuşulan yapımlarından bir tanesi olabilir.

Başa dön tuşu