The Last of Us Part 1 Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Çıkışına çabucak hemen bir hafta kala, The Last of Us Part 1 çıkış fragmanı yayınlandı. 26 Ağustos 2022 Cuma günü PlayStation 5 versiyonu ön-yüklemeye açılacak olan oyunun fragmanı ile ilgili ayrıntılar haberimizde.

The Last of Us, birinci olarak 2013 yılında PlayStation 3 için yayınlanmıştı. Cordyceps mantarının yaşattığı büyük felaketin yirmi yıl sonrasında, medeniyetin büyük ölçüde çöktüğü ve insanların da farklı kümeler halinde yaşamak zorunda kaldığı bir dünyada geçen oyunda, bir silah kaçakçısı olan Joel ve Birleşik Devletler boyunca taşımakla yükümlü olduğu Ellie isimli on dört yaşındaki bir kızın başından geçenler anlatılıyordu.

2014 yılında The Last of Us Remastered ismiyle PlayStation 4 için de satışa sunulmuş olan oyun, 2 Eylül 2022 Cuma günü The Last of Us Part 1 ismiyle PlayStation 5 kullanıcılarıyla ve çok geçmeden de PC kullanıcılarıyla buluşacak.

The Last of Us Part 1 Çıkış Fragmanı Ortaya Çıktı

Büyük buluşmaya çabucak hemen bir hafta kala, PlayStation Türkiye Youtube kanalı üzerinden Türkçe dublajlı çıkış fragmanı yayınlandı. Senaryo boyunca bizi etkileyen sahnelerin de yer verildiği, bir buçuk dakika civarındaki fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ülkemizde Türkçe altyazı, arayüz ve seslendirme ile de karşımıza çıkacak olan The Last of Us Part 1, gerçek 4K çözünürlükte 30 FPS ve dinamik 4K çözünürlükte 60 FPS olmak üzere iki farklı grafik moduna, dokunsal geri bildirim ve uyumsal tetikleyiciler ile DualSense ve üç boyutlu ses dayanağına sahip olacak.

Bunların dışında, Kalıcı Mevt ve oyunu en kısa müddette bitirmeye odaklı oyuncular için başka bir mod ve Joel ile Ellie için yepisyeni kıyafetler, altmıştan fazla erişilebilirlik seçeneği, yeni Ses Tanımlama modu ve sızdırılan görüntülerde da gördüğümüz üzere yeni silah geliştirme tezgahı animasyonları, yine üretimde karşımıza çıkacak olan yeniliklerin ortasında yer alacak.

Son olarak, şayet oyunu birinci kere oynayacaksanız, değerli anlar dahil birçok sızıntının yaşandığını tekrardan hatırlatalım. Özellikle Youtube üzerinde dolaşır iken, oyunu oynarken görmeyi isteyeceğiniz sahneleri kazara görebilmeniz mümkün. Bu yüzde, dikkatli olmanızda yarar var.

Başa dön tuşu