FIFA 23 Switch Versiyonu Detayları Ortaya Çıktı

Diğer platformlar ile eş vakitli olarak 30 Eylül 2022 tarihinde satışa sunulacak FIFA 23 Switch versiyonu, geçtiğimiz sene çıkan FIFA 22 Legacy Edition ile tıpkı olacak. Bahse ait yapılan açıklamanın ayrıntıları haberimizde.

FIFA 23, dün yayınlanmış olan tanıtım fragmanı ile Electronic Arts ve EA Sports tarafından duyurulmuştu. HyperMotion2 ile desteklenecek olan oyunda, genel olarak altı binden fazla animasyon ile gelmiş geçmiş en gerçekçi seri oyunu olacağı söylenmişti.

Barclays FA Women’s Muhteşem League ve Division 1 Arkema, 2022 Katar FIFA Erkekler Dünya Kupası ve Avustralya ile Yeni Zelanda ülkelerinin ortaklaşa düzenleyeceği Bayanlar Dünya Kupası, oyunun dikkat çeken tarafları ortasında yer alır iken, teğe bir modların tümünde çapraz platform takviyesi, yeni risk-kazanç mekaniği, yenilenmiş duran top vuruşları, Oynanabilir Değerli Anlar, maç günü tecrübesi, yeni İKON’lar ve FUT Kahramanları ve daha birçok şey ile etkileyici bir kapanış perdesi olması planlanan FIFA 23 için yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor.

Bildiğiniz üzere 2018 yılından bu yana, satışa sunulan her yeni FIFA oyunu Switch kullanıcılarıyla da buluşuyor. Ne var ki PC, PlayStation ve Xbox versiyonlarına nazaran kısıtlanmış özellikler ile geliyor. Mesela son olarak FIFA 22, Legacy Edition ismi altında Nintendo konsoluna adım atmıştı. FIFA 23 için de tıpkı durum kelam konusu olacak.

FIFA 23 Switch Versiyonu Eksik Modlar ve Özellikler ile Çıkacak

Gerek Nintendo eShop sayfasında yer alan ayrıntıya, gerekse de Electronic Arts ve EA Sports tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa, FIFA 23 Legacy Edition Meslek Modu, Bayanlar Milletlerarası Kupası, Lokal Dönemler, Çevrimiçi Dönemler ve Dostluk Maçları, Turnuvalar – UEFA Şampiyonlar Ligi, Başlama Vuruşu ve Maharet Oyunları’na ek olarak, güncellenen formaları, ekipleri ve takımları, bayanlar futbol ekiplerini ve kimi yeni stadyumlar ı göreceğiz.

FIFA Ultimate Team tarafında ise, menajerlik misyonları, tek oyunculu maçlar ve çevrimiçi dönemler ve turnuvalar, çevrimiçi tekli maçlar ve takım kurma vazifeleri ile karşılaşacağız.

Rus Grupları FIFA 23’e de Alınmayacak

Bildiğiniz üzere Ukrayna ile Rusya ortasında çıkan savaşın akabinde bir duyuru yapan Electronic Arts, FIFA ve NHL oyunlarındaki Rus ulusal gruplarını ve kulüplerini çıkarttığını açıklamıştı. Tıpkı durum FIFA 23 için de geçerli olacak.

Amerika menşeli yayıncı tarafından Eurogamer sitesine yapılan açıklamada, Ukrayna halkı ile dayanışma içinde olmaya devam edildiği ve barış ortamının sağlanması davetinde bulunulduğu kelamlarına yer verilmiş. Ek olarak, FIFA ve UEFA içindeki ortaklar ile yürütülen uyumlu işbirliğinin bir kesimi olarak, FIFA 23 oyunundan Rus ulusal grubu ve kulüpleri çıkartılmış.

Başa dön tuşu