The First Descendant Oyununun RTX 4090 Performansı Fena Değil

NEXON tarafından yapılan duyuruyla, The First Descendant için kapalı beta testine başlandı. Görselliğe dair tam bir fikir edinebildiğimiz oyun için, RTX 4090 üzerindeki oynanışından yarım saatten fazla uzunluğunda bir görüntü da yayınlandı. Ayrıntılar haberimizde.

The First Descendant, RTX 4090 ile Test Edildi

Bildiğiniz üzere, NVIDIA tarafından yeni jenerasyon ekran kartları RTX 40 serisi yakın bir vakit evvel tanıtılmıştı. Teknik özellikleri ile tam bir canavar olan bu kartların Unreal Engine 5 motorunun gücü ile birleşiminden doğacak olan oyunların görsel kalitesini hayal etmek bile insanı heyecanlandırmıyor değil. İşte bunun birinci adımı da The First Descendant ile atıldı.

Üçüncü kişi bakış açısından oynanan, kooperatif aksiyon-rol yapma oyunu The First Descentant, GamesCom 2022 fuarı sırasında duyurulmuştu. Kalıtım yoluyla bilinmeyen bir güç kazanmış olup istilacılar ile çaba eden ve hem insanları hem de üzerinde yaşadığımız Ingris kıtasını korumakla yükümlü olan Descendant’ların rolünde olacağız.

K-O-Haj isimli Youtube kanalı üzerinden yayınlanmış olan görüntü, Intel Core i9 12900KF işlemcili, 32 GB bellekli ve NVIDIA GeForce RTX 4090 ekran kartlı bir bilgisayarda kaydedilmiş. Grafik ayarı olarak ultrada DLSS 2.0 Kalite modu açık bir formda oynanmış.

Genel görselliğin bir oldukça hoş olduğunu söyleyebiliriz. 100 FPS akıcılığının sağlandığı oyunun görüntüsünde, kimi performans sıkıntıları da göze çarpmıyor değil. Fakat oyunun hala geliştirilme evresinde olduğunu unutmayalım. Şimdiki optimizasyonlar ile bu sıkıntıların üstesinden gelinmesi durumu kelam konusu olacaktır elbette.

Başa dön tuşu