The Callisto Protocol’ün Geliştirilme Süreci Tamamlandı

Bugünün müjdeli haberi Striking Distance Studios’tan geliyor. The Game Awards 2020 gösterisinde duyurulmuş olan The Callisto Protocol’ün geliştirilme süreci nihayet tamamlandı. Artık büyük buluşma için bütünüyle 2 Aralık 2022 tarihini beklemeye başlayabiliriz.

Geçtiğimiz günlerde The Callisto Protocol’ün çıkış tarihinin Epic Games mağazasında 12 Şubat 2023 olarak görünmesi, bu oyunun da önümüzdeki yıla erteleneceği argümanlarını gündeme getirmişti. Fakat geliştirici Striking Distance Studios, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile bu türlü bir durumun kelam konusu olmadığını ve The Callisto Protocol ile 2 Aralık 2022 tarihinde buluşacağımızı yinelemişti. Dahası ise oyun için 60 FPS akıcılığının sağlanacağı Performans modunun da olacağı müjdelenmişti.

The Callisto Protocol’ün Geliştirilme Süreci Noktalandı

Bugün ise öbür bir paylaşım yapan geliştirici stüdyo, The Callisto Protocol için geliştirilme kademesinin tamamlandığını müjdeledi. Twitter üzerinden yapılan paylaşım, tıpkı vakitte ertelenme savını da bir sefer daha temelsiz çıkartmış oldu.

Bir sefer daha üzerinden geçmek gerekirse, tamamlanma evresi ile oyunun çıkışa hazır hale geldiği belgelenmiş oluyor. Birinci gün güncellemesi de hazır olmuş iken, fizikî kopyaların da seri basıma yollandığını belirtmeden geçmeyelim.

Oyunun çıkışına hala bir buçuk ay üzere bir mühlet var ve bu müddet zarfında da Krafton ve Striking Distance Studios tarafından tanıtımların tam gaz devam edecektir. Yani bizleri yeni ayrıntılar öğreneceğimiz, yeni fragmanların ve oynanış görüntülerinin yayınlanmaya devam edileceği bir geri sayım periyodu bekliyor.

Eylül ayının başlarında TrueTrophies tarafından Sorumlu Teknik Lider Mark James ile yapılan röportaj sırasında, oyunun dört yıl boyunca destekleneceğini ve indirilebilir içeriklerin de yayınlanacağını öğrenmiştik.

The Callisto Protocol dünyasını genişletebilmek için açık bir kapının bırakıldığı ve içeriğinde anlatılabilecek birçok öykünün bulunduğu söylenmişti. Bu kıssalar, hem indirilebilir içerik hem de devam oyunları ile anlatılacak. Ayrıyeten gelecekteki genişletme paketlerinin başka hayatta kalma oyunlarından esinlenilen yeni modları da içereceği söylenenler ortasındaydı.

The Callisto Protocol Konusu

Hikaye olarak 2320 yılında ve Jüpiter gezegeninin Callisto uydusunda geçecek. Gizemli bir salgının uyduyu kaosa sürükleyip de hem gardiyanlar hem de mahkumlar Biophage ismi verilen yaratıklara dönüştürür iken, biz ise Jacob Lee olarak bir yandan hayatta kalmak ve bir yandan da United Jupiter Company’nin karanlık sırlarını ortaya çıkartmak için çalışacağız.

Başa dön tuşu