The Callisto Protocol için 4 Yıllık Destek Sunulacakmış

The Callisto Protocol için yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Geliştirici stüdyo tarafından yapılan açıklamalar ile oyunun yıllarca destekleneceği ortaya çıktı. Ayrıyeten genişletme paketleri de planlanıyormuş.

The Game Awards 2020 gösterisinde duyurulmuş olan oyun, Glen Scofield tarafından kurulmuş olan Striking Distance Studios tarafından geliştiriliyor. Dead Space yaratıcısı olan Scofield, kapanan Visceral Games sonrasında Michael Condrey ile Sledgehammer Games stüdyosunu da kurmuştu.

Krafton yayıncılığında 2 Aralık 2022 tarihinde PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulacak olan The Callisto Protocol, GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı yayını sırasındaki oynanış gösteriminin akabinde, TrueTrophies tarafından yapılan yeni bir röportaj ile tekrar gündeme geldi.

The Callisto Protocol Uzun Mühletler Desteklenecekmiş

Sorumlu Teknik Lider Mark James, verdiği bilgiler ile The Callisto Protocol’ü tam bir servis oyunu olarak gördüklerini ve dört yıl boyunca destekleneceğini ve indirilebilir içeriklerinde yayınlanacağını onayladı.

Röportaj sırasında bahsi geçen içerik hakkında elle tutulur bir şeyler söylememiş olsa da, oyunun dünyasını genişletmek için açık bir kapının bırakıldığını ve içeriğinde anlatılabilecek birçok öykünün bulunduğunu lisana getirdi. Bu öyküler, hem indirilebilir içerik hem de devam oyunları ile anlatılacakmış. Ayrıyeten gelecekteki genişletme paketlerinin öbür hayatta kalma oyunlarından esinlenilen yeni modları da içerebilirmiş.

The Callisto Protocol her ne kadar PUBG kozmosu için bir genişletme olarak doğmuş olsa da, daha sonradan yapılan açıklamalar ile bağımsız hale geldiği ve kendi cihanını yarattığı söylenmişti. Öykü olarak 2320 yılında ve Jüpiter gezegeninin Callisto uydusunda geçecek. Gizemli bir salgının uyduyu kaosa sürükleyip de hem gardiyanlar hem de mahkumlar Biophage ismi verilen yaratıklara dönüştürür iken, biz ise Jacob Lee olarak bir yandan hayatta kalmak ve bir yandan da United Jupiter Company’nin karanlık sırlarını ortaya çıkartmak için çalışacağız.

Başa dön tuşu