Yakuza Serisi PS Plus Servisine Geliyor

Bugün Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan duyuru ile PS Plus Essential Ağustos 2022 oyunları belirli olmuştu. Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 ve Little Nightmares ile Yakuza: Like A Dragon, önümüzdeki ay abonelerin beğenisine sunulacak. Lakin yılın sonuna kadar Yakuza serisi PS Plus servisine eklenmiş olacak.

İlk oyunu 2005 yılında Japonya’da çıkmış olan seri, Ryu Ga Gotoku Studio tarafından geliştiriliyor ve SEGA tarafından da yayınlanıyor. 2020 yılında çıkan Like A Dragon’a kadar, Tojo Clan üyesi mensubu Kazuma Kiryu karakterinin başrolde olduğu Yakuza oyunları, Japon mafyasının mevzu alındığı sinemalardan esinlenilen ve hayali Kamurocho bölgesinde olay örgüleri ile karşımıza çıkmıştı.

2017 yılında satışa sunulan Yakuza 0 ile kronolojinin en başına dönülmüştü. Kolay bir borç tahsilatı işinde yaşanan aksilik ve amacının öldürülmesi ile kendisini bir anda sıkıntılar yumağının içinde bulan Kiryu, gece kulübü sahibi olarak olağan bir ömrü keşfe çıkıyordu.

Yakuza Serisi PS Plus Aboneleriyle Buluşacak

Gerek oynanışı, gerekse de açık dünyası ile keyifli bir tecrübesi yaşatan Yakuza serisi, Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan duyuru ile bu yıl içerisinde bütün oyunları ile oyuncuların beğenisine sunulacak. Her ne kadar önümüzdeki Ağustos PS Plus oyunları ortasında Ichiban Kasuga karakterini yönettiğimiz Yakuza: Like A Dragon olsa da, ayın ortalarına hakikat yapılacak olan bir öteki güncelleme ile birinci etapta Yakuza 0, birinci oyunun tekrar imali olan Yakuza Kiwami ve ikinci oyunun tekrar üretimi olan Yakuza Kiwami 2 Extra ve Premium abonelerinin beğenisine sunulacak.

Sonraki aylarda ise, üçüncü, dördüncü ve beşinci oyunun Remastered versiyonları Premium ve Kazuma Kiryu öyküsünün kapanış perdesi olan altıncı oyun da hem Extra hem de Premium kataloguna eklenmiş olacak.

Eğer seriye bir giriş yapmayı planlıyorsanız, bizden size tavsiye, son oyunu şimdilik bekletip Ağustos ayında verilecek olan oyunlar ile başlayın. Yakuza: Like A Dragon ile başlamanız durumunda, evvelki oyunları oynarken öğrenmeyi isteyeceğiniz ayrıntıları istemeden de olsa duymanız kaçınılmaz olacaktır.

Başa dön tuşu