State of Decay 3 için Yeni Açıklamalar Geldi

State of Decay 3, 2020 yılının Xbox Games Showcase yayını sırasında duyurulmuştu. Açık dünya hayatta kalma oyunu serisinin hakkında uzun vakittir haber alamadığımız son üyesi için kısmi açıklamalar gelmeye devam ediyor. Devam oyunu Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor.

Undead Labs tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından da yayınlanan State of Decay serisinin birincisi, 2013 yılında Xbox 360 için satışa sunulmuştu. Daha sonradan PC ve Xbox One konsollarına da taşınan oyun, kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor ve oyuncunun hayatta kalma kaynaklarını yönetim etme, grup inancı ve ahlakı, yürüyen ölüleri bertaraf etme, üs savunmaları ve insanların hayatı üzere birçok kıymetli ayrıntısı kapsayan liderlik yeteneği üzerine şurası olarak ilerliyor.

State of Decay 3, Üst Seviye Bir Görsellik Sunacak

Genel olarak büyük beğeni toplayan serinin devamı niteliğindeki State of Decay 3 oyununun ne vakit çıkacağına dair rastgele bir bilgi olmasa da, Unreal Engine 5 ile muazzam bir görsellik sunacağı katılaştı.

The Coalition grubunun de verdiği takviyeyle, hem mevcut kuşak grafik motoru araçlarının kullanımı kelam konusu olacak iken, birebir vakitte Gears of War serisinden de oynanış mekaniklerini yeni oyunda görebilmemiz mümkün olacak.

Yakın bir vakit evvel Xbox Major Nelson podcast yayını sırasında State of Decay hakkında konuşan Xbox Game Studios lideri Matt Booty, seriye yeni teknolojinin geleceğini belirtti. Bununla birlikte, ikinci oyundaki birçok konseptin revizyondan geçirilerek üçüncü oyunda kullanılabileceğini de kelamlarına ekledi.

Ancak geliştirilme sürecinin kusursuz gittiğini söyleyebilmek sıkıntı. O denli ki birçok erteleme kelam konusu olmuş iken, Undead Labs bünyesinde nahoş çalışma şartları savları da ortaya atılmıştı.

Şimdilik rastgele bir çıkış tarihi olmayan State of Decay 3 oyununun, PC ve Xbox Series için geliştirilmekte olduğunu hatırlatalım. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu