Facebook Gaming Uygulaması Bu Yıl İçerisinde Kapatılacak

Meta tarafından yapılan duyuru ile Facebook Gaming uygulaması, bu yılın son çeyreğinde ortamızdan ayrılacak. Ne var ki bu yalnızca canlı yayınları taşınabilir aygıtlar üzerinden izleyemeyeceğiniz manasına geliyor. Ayrıntılar haberimizde.

2020 yılı içerisinde Facebook, Twitch ve Youtube için rakip olması maksadıyla başka bir Facebook Gaming uygulaması ile oyuncuların karşısına çıkmıştı. Öncelikli olarak Android tabanlı aygıtlar ve çok geçmeden de iOS tabanlı aygıtlar için yayınlanmış olan uygulama, Facebook Gaming yayınlarını izlemek için kullanılıyor.

Meta daha sonradan tanınan platformlar Twitch ve Youtube üzerinde yayın yapan değerli kimi yayıncılar ile özel mutabakatlar imzalamıştı. Haliyle bu, yayıncıların takipçileri ile Facebook Gaming tarafında gelmelerini sağlamıştı. Lakin uygulamanın ömrü beklenenden kısa sürdü ve bu yıl içerisinde sona erecek.

Facebook Gaming Uygulaması Ortamızdan Ayrılıyor

Yakın bir vakit evvel yapılan duyuru ile uygulamanın dayanağı, 28 Ekim 2022 tarihi prestijiyle sonlandırılacak. Her ne kadar Facebook Gaming her zamanki üzere yoluna devam edecek olsa da, belirtilen tarihten itibaren uygulamayı kullanabilmek mümkün olmayacak. Şayet arama datalarınızı kaydetmeyi istiyorsanız, son kullanma tarihinden evvel indirmek durumunda olacaksınız.

Oyuncular ve hayranlar için gelişmekte olan bir topluluğun oluşması için gösterilen gayret için teşekkür edilen basın bildirisinde, her ne kadar uygulamanın fişi çekilecek olsa da, oyuncuların, hayranların ve içerik üreticilerin sevdikleri oyunlar ile bir ortada olması vazifelerinde rastgele bir değişikliğin olmadığı söylenmiş. O denli ki, Facebook uygulamasındaki Gaming kısmı ziyaret ettiğimiz vakit oyunlara, yayıncılara ve kümelere ulaşabilmek mümkün olacakmış.

Peki siz bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygulamayı kullanıyor muydunuz? Fikirlerinizi bizimle yorum kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Başa dön tuşu