Resident Evil 4 Remake Geliştirilme Aşamasının Sonlarındaymış

Capcom, Resident Evil 4 Remake geliştirilme evresini tamamlamak üzereymiş. Bu da, yakın bir vakitte oyun ile ilgili daha fazla şey göreceğimiz manasına geliyor. Şirket tarafından yapılan açıklamanın ayrıntıları haberimizde.

Önümüzdeki yılın en çok beklenen oyunları ortasında, hiç elbet ki tekrar imal Resident Evil 4 de bulunuyor. Geçtiğimiz yılın Haziran ayındaki State of Play yayınının açılışında duyurulmuş ve hepimizi sevince boğmuştu. 24 Mart 2023 tarihinde satışa sunulacak olan tekrar üretim, PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştiriliyor.

Her ne kadar bir müddet öncesine kadar Xbox One için de Amazon üzerinde listelenmiş olsa da, şimdi Japon oyun devi tarafından bu konsola sahip olan kullanıcılar için müjdeli bir duyuru yapılmadı.

Resident Evil 4 Remake Geliştirilmesi Tamamlanıyor

Hatırlayacağınız üzere yakın bir vakit evvel ise Japon oyun mecmuası Famitsu, yüz kırktan fazla geliştiriciye gelecek yıl planları sorulmuştu. Hatta muhtemel bir Metal Gear Solid duyurusunun birinci işareti de bu halde verilmişti. Bahsi geçen geliştiricilerin ortasında, Resident Evil 4 Remake üreticisi Yoshiaki Hirabayashi de var. Hirabayashi tarafından verilen bilgiye nazaran, geliştirilme kademesinin sonlarına geliniyormuş.

“24 Mart tarihindeki çıkışına hazırlık basamağında, Resident Evil RE:4 hakkında daha fazla bilgi sunmak için sıkı çalışıyoruz. Oyunda birebir vakitte son basamağa geldik. Grup bir ortaya geldi ve biraz daha düzgün hale getirmek için uğraşıyor. Lütfen biraz daha bekleyin.”

Bu elbette bizler için iki açıdan heyecan verici. Birincisi, büyük buluşmaya fazla bir vakit kalmadı. İkincisi ise merak edilen daha fazla bilgiye ek olarak, yeni fragmanlar ve oynanış görüntülerinin da çok yakında geleceğinden emin olabiliriz. Muhtemelen yakın bir vakitte yeni bir Resident Evil Showcase duyurusu ile karşılaşabiliriz.

Yeniden imal Resident Evil 4 oyununda, orijinalinin özüne sadık kalınacak ve hem görsellik hem de denetimler açısından çağdaş hale getirilecek. Leon Scott Kennedy tecrübelerinin de getirisi olarak biraz daha korkusuz olacak iken, Las lagas parazitinin yarattığı çılgınlığın denetimindeki insanların tam manasıyla yansıtılabilmesi için de Ganado’lar da yine tasarlanacak.

Başa dön tuşu