RE Village – Winters’ Expansion PlayStation 5 Boyutu Belli Oldu

PlayStation Game Size tarafından yapılan paylaşım ile RE Village – Winters’ Expansion PlayStation 5 boyutu belirli oldu. Pekala mevcut konsol kullanıcılarının ne kadarlık bir alanı boşa çıkartmaları gerekecek? Ayrıntılar haberimizde.

Winters ailesinin sayfasını kapatacak olan Resident Evil Village genişletme paketi, 28 Ekim 2022 tarihinde PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series için Resident Evil Village Gold Edition ile eş vakitli olarak satışa sunulacak.

Bahsi geçen paketin içeriğinde, ana oyunu üçüncü kişi bakış açısından oynayabilme imkanını yanı sıra The Mercenaries modu için Chris Redfield, Karl Heisenberg ve Lady Dimitrescu olmak üzere yeni karakterler eklenecek. Lakin temel kıymetli olan ise Shadows of Rose öykü içeriği olacak.

RE Village – Winters’ Expansion PlayStation 5 Boyutu Ne Kadar?

Önümüzde iki haftadan az bir müddet var iken, dolaylı yoldan genişletme paketinin PlayStation 5 boyutu ortaya çıktı. PlayStation Game Size isimli Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşıma bakılırsa, mevcut jenerasyon konsol kullanıcılarının sabit disk üzerinde 6.997 GB kadar bir alanı boşa çıkartmaları gerekecek. Bunun öbür platformlardaki pahasının ne kadar olacağı bilinmiyor, lakin ortada fazla bir uçurumun olmayacağını iddia ediyoruz.

Shadows of Rose, Resident Evil 7: Biohazard ile başlayan Winters ailesinin kıssasını noktalayacak iken son halkanın da temellerini atması bekleniyor. Lakin Resident Evil 9, aktüel oyunun sonundaki BSAA ile ilgili gizem ile temaslı bir öykü de sunabilir.

Rose Winters rolünde olacağımız Shadows of Rose, ana oyunun on altı yıl sonrasındaki bir vakitte geçecek. Köyün Megamycete şuurundaki versiyonuna ayak basacağımız genişletme paketi, kendi içinde birçok tuzak ve yaratık ile dolu olacak. Biz de bir yandan hayatta kalmaya çalışıp, bir yandan da saklı gerçekleri öğrenmeye çalışacağız.

Son olarak, Capcom bu ayın sonlarına gerçek yeni bir Resident Evil sunumu düzenleyecek. Sunum sırasında Resident Evil Village Gold Edition için daha fazla bilgi verilecek iken, Resident Evil 4 Remake ve gelecekteki projeler ile ilgili birkaç şey duymayı da bekliyoruz.

Başa dön tuşu