Quantic Dream’in Yayınlayacağı Under the Waves Duyuruldu

Quantic Dream’in yayınlayacağı Under the Waves duyuruldu. Şimdilik net bir çıkış tarihi olmasa da, kıssa anlatımlı macera oyunlarını seven oyunculara hitap edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıntılar haberimizde.

Birçok söylentinin akabinde The Game Awards 2021 gösterisinde Star Wars Eclipse oyununu duyurmuş olan Quantic Dream, uzun vakittir sessizliğini koruyordu. Geçmişinde birçok kaliteli oyun bulunan Fransız stüdyonun, hatırlayacağınız üzere farklı stüdyoların oyunlarının yayıncılığını da üstleneceğini öğrenmiştik. Dün TSİ 21:00 sıralarında başlamış olan GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı yayını sırasında da, Under the Waves ismiyle yeni bir duyuruya imza atıldı.

PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için Parallel Studio tarafından geliştirilmekte olan kıssa anlatımlı yeni macera oyunu, Quantic Dream yayıncılığında 2023 yılında satışa sunulacakmış.

Quantic Dream’in Yayınlayacağı Under the Waves Nasıl Bir Oyun?

Hikayesi 1970li yılların tekno-fütüristik Kuzey Denizi dolaylarında geçecek olan oyunda, profesyonel bir dalgıç olan Stan rolünde olacağız. Karakterimiz bir yandan ömrünü değiştiren kaybın üstesinden gelmeye, bir yandan da hayatında yeni bir sayfa açmaya çalışıyor. Bu noktada, açık deniz zihin durumunun dışavurumu iken kendinden kaynaklanan yalnızlığı ise dalgaların altında tuhaf olaylar deneyimlemesine yol açacak. Haliyle karakterimiz de derinliklerde sonsuza kadar kaybolmak ile yüzeye çıkıp da zincirlerinden kurtulmak ortasında bir seçim yapmak durumunda kalacak.

Senaryo boyunca denizaltı ile dolaşacak, yabanî hayat ile karşılaşacak, mağaraları ve enkazları ve dalgıç kıyafeti ile su altı yapılarını keşfedeceğiz. Bu süreçte bulacağımız malzemeler ile üreteceğimiz ekipmanlar, karakterimizin kendini de keşfedeceği araştırmada daha derinlere dalmasını da sağlayacak.

Duyuruya özel olarak yayınlanan fragmana aşağıdan göz atabilmenin yanı sıra, Epic Games ve Steam mağazalarında istek listenize de alabilirsiniz.

Başa dön tuşu