PUBG: Battlegrounds’un Vikendi Haritası Yenileniyor

Krafton tarafından gerçekleştirilen Geliştirici Konuşması ile PUBG: Battlegrounds’un Vikendi haritası için yenilenerek geri dönme muştusunu verdi. Vikendi Reborn ismi altında yapılan duyurunun ayrıntıları haberimizde.

Güney Kore menşeli şirketin yaptığı açıklamalara nazaran, haritanın yenilenmiş versiyonunda teleferik özelliği ve laboratuvar kampı üzere yeni bir alana ek olarak, Comeback BR sistemi, harita yardımcı eşyaları, levye (turuncu olanından :P), kar arabası üzere birçok şeyde bizi bekleyecek. Açıklamaların ayrıntıları ise şöyle;

PUBG: Battlegrounds’un Vikendi Haritası Yine Doğuyor!

Başlangıçta PUBG: BATTLEGROUNDS Geliştirme Planı 2022 aracılığıyla duyurulan Vikendi, 21.1 Güncellemesi PC için 6 Aralık ve konsol oyuncuları için 15 Aralık’ta yayınlanacağı vakit Vikendi Reborn ismiyle resmi olarak geri dönecek. Yenilenen Vikendi Reborn haritasını deneyimlemek isteyen oyuncular, bugün PC test sunucusuna giriş yapabilirler. Aşağıda, Vikendi Reborn canlı yayını sırasında sunulan özelliklerin ayrıntıları bulunmaktadır.

Vikendi Reborn

Karlarla kaplı harita 6x6km’lik bir haritadan 8x8km’lik bir haritaya genişlediğinden, oyuncular yakında tekrar doğan Vikendi haritasının sert gerçekliğiyle yüzleşecekler. Oyuncular dikkatli olmalılar ki Vikendi Reborn, yeni Tipi Bölgesi de dahil olmak üzere birçok şiddetli şartı açığa çıkaracak. Bu bölge, harita boyunca görünen çok çeşitli kar fırtınaları nedeniyle oyuncuların görüşünü sınırlayacaktır. Vikendi Reborn’a gelen çok sayıda özellik ve bölgeleri aşağıda inceleyebilirsiniz.

Yeni Özellik: Teleferik – Teleferik, oyuncuların haritada dolaşmak için kullanabilecekleri yeni bir ulaşım modudur. Her istasyon için iki güzergah vardır ve güzergah başına sadece bir Teleferik çalışır. Bu Teleferikler büsbütün otonomdur ve istasyonlarına vardıklarında binmeye hazır halde olacaklardır. Bu yeni ulaşım modu yalnızca Vikendi’de mevcut olacak.

Yeni Alan: Laboratuvar Kampı – Vikendi’nin dönüşüyle birlikte kuzeybatıdaki donmuş gölün etrafına Laboratuvar Kampları kurulmuş ve dağılmıştır ve her kampın boyutu ve yapısı farklıdır. Makul Laboratuvar Kamplarına alarmlar da heyetidir ve Ganimet Droplarından eşyalar çıkarıldıktan sonra çabucak etkinleştirilecekler. Ganimet Droplarından bahsetmişken, Laboratuvar Kamplarında farklı çeşitteki droplara ilişkin muhakkak öğelerle birlikte yeni bir sandık çeşidi ortaya çıkabilir.

  • Sarı Ganimet Dropları: Destek eşyaları, Fırlatılabilirler, M79 yahut Düzey 3 Ekipmanı ortaya çıkabilir.
  • Kırmızı Ganimet Dropları: Vikendi’de bulunan silahlar (cephane dahil) ve potansiyel Bakım Paketi silahları ortaya çıkabilir.
  • Mavi Ganimet Dropları: Vikendi’de bulunan silah eklentileri ortaya çıkabilir.

Yeni Sistem: Comeback BR – Geri Dönüş BR sistemi, oyuncuların savaşa bir yerine üç kere geri dönmesi için Vikendi Reborn için ayarlandı. Elenen oyuncular, maça geri dönmek için hayatta kalmaları gereken Comeback BR arenasına girene kadar kadro üyelerini izleyecekler. Tek bir maç sırasında toplam üç Geri Dönüş BR evresi gerçekleşecek. Bir oyuncu maça döner lakin bir sefer daha elenirse, iştirakçi toplama basamağında ölürse bir sonraki etaba katılabilecek. Ek olarak, birinci ve/veya ikinci kademede ölen oyunculara bir sonraki evrede yine deneme fırsatı verilir. Geri Dönüş BR basamağının başlamasını beklerken bir kadro elenirse, otomatik olarak maçı kaybeder.

Yeni Yerlerde Tanıdık Özellikler – Sırf Deston’da bulunan tanıdık özellikler Vikendi’ye de ulaştı! Harita Yardımcı Eşyaları (Ascender Eklentisi ve Yardımcı Paraşüt) Vikendi’ye giren her oyuncuya sağlanırken, Yükselenler Gözlemevi ve Kömür Madeni’ndeki binalara iliştirilmiştir. Son olarak, harita boyunca Ascender Kuleleri ve Yakıt Pompaları inşa edildi.

Levyeler, Hazır! – Oyuncular artık haritadaki çeşitli objelerle etkileşim kurmak için levye kullanabilirler. Oyuncular, dolapları ve kilitli binaları açmak için levye kullanabilirler. Levyeler, dolaplar ve kilitli binalar ile etkileşime girecek halde donatılmalıdır.

Karı Parçalayarak Geçmek – Kar Arabası Vikendi’ye geri döndü! İki oyuncuya kadar karda azamî 120km/s süratle ilerleyebilir ve Kar Arabasının suratı artık düz yüzeylerde, betonda, yollarda yahut sert tabanda düşmeyecektir. Oyuncu ayrıyeten şoför koltuğundan tabancalarla ateş eder.

Başa dön tuşu