Project CARS Serisinde Artık Yeni Oyun Göremeyeceğiz

Slightly Mad Studios tarafından Ağustos ayı içerisinde yapılan açıklamayla, 21 Eylül 2022 ve 3 Ekim 2022 tarihlerinde olmak üzere birinci Project CARS oyunu dijital mağazalardan kaldırılmıştı. Bugün yapılan sürpriz duyuru ile seri artık ebedi uykusuna yatırıldı. Her ne kadar bir müddet öncesine kadar dördüncü oyun geliştirilme evresindeyken, artık gelecekte yeni bir Project CARS göremeyeceğiz.

2009 yılında kurulmuş olan Slightly Mad Studios tarafından topluluk fonlaması ile geliştirilmiş olan Project CARS, 2015 yılında satışa sunulmuştu. Birebir yolla geliştirilmiş olan devam niteliğindeki ikinci oyun 2017 ve üçüncü oyun ise 2020 yılında karşımıza çıkmıştı.

2015 – 2018 yılları ortasında profesyonel görüntü oyunu turnuvalarında ESL tarafından yer verilmiş olan Project CARS serisi, özellikle simülasyon cinsini oyuncular tarafından büyük bir beğeni ile oynanmıştı. Ne var ki artık kütüphanelerimizdeki oyunlar ile yetinmek durumunda kalacağız.

Hoşça Kal, Project CARS!

Games Industry sitesine konuşan bir Electronic Arts sözcüsü, serinin sıradaki oyununun ve uzun vadeli büyüme potansiyelinin değerlendirilmiş ve hem marka için daha fazla yatırım yapılmamasına hem de geliştirilme kademesini sürdürülmemesine karar verildiğini söyledi.

Böyle kararların kolay olmadığını, lakin şirket olarak kendilerine hayranların seveceği tecrübeler yaratmak için en güçlü imkanlara sahip olduklarına inandıkları alanlara odaklarını öncelikli hale getirme imkanı sağladığını belirten sözcü, tüm dikkatlerini yarış portföylerindeki güce, özellikle lisansı fikri mülkiyete ve açık dünya tecrübelerine verdiklerini ve ellerinin altındaki markaları da dünya genelindeki toplulukların bağlantı halinde olacakları toplumsal bir formda ilerleyen uzun vadeli servisler ile genişlettiklerini de kelamlarına ekledi.

Bu karardan etkilenen herkes ile çalışılıyor olup, EA Sports, yarış portföyü ve şirketin öbür kısımları genelindeki uygun konumlara yerleştirmeler yapılacakmış. Bu geçiş periyodunda, bünyelerinde çalışanlara olabildiğince takviye olunacakmış.

Başa dön tuşu