PlayStation Türkiye zamları geri aldı! İşte örnek davranış!

Şüphesiz ülkemizde oyun konsol denildiğinde akla gelen birinci isim Sony oluyor. Genel itibariyle PlayStation‘ın ülkemizde farklı bir yeri var. PlayStation Türkiye de bu durumun farkında olduğu için özel oyunlarına Türkçe lisan dayanağı getirmeyi ihmal etmiyor.

PlayStation Türkiye kısa mühlet evvel PS Plus abonelik fiyatlarına artırım yapılacağını açıklamıştı. Bugün yapılan açıklamada ise bu artırımların iptal edildiği belirtildi.

PlayStation Türkiye artırımları geri aldı! İşte örnek davranış!

PlayStation Türkiye‘den yapılan açıklamada 1 Mayıs tarihinde yürürlüğe girecek olan artırımların iptal edildiği belirtildi. Fiyatlar birebir kalacak.

Başka bir değişle 12 aylık PS Plus aboneliği 179.99 TL olarak kalmaya devam edecek. 3 aylık üyelik için 74.99, aylık üyelik içinse 23.99 TL ödememiz kâfi olacak.

Sony Türkiye tarafından atılan bu adımın oyun dalındaki öbür isimlere de örnek olmasını temenni ediyoruz.

Bu ortada PlayStation Türkiye gelecek olan rastgele bir artırımın da yeniden 60 gün evvelce oyun severlere duyurulacağını açıkladı. Yani bugün artırım haberi gelse bile 9 Haziran’dan evvel yeni artırımlar geçerli olmayacak.

Muhtemelen PS Türkiye takımı korona süreci sona erene kadar yeni bir artırım yapmayacaktır. Malum insanların konutlarına kapandıkları şu periyotta en çok vakit geçirdikleri aygıtların başında PlayStation 4 geliyor. 

Konsol almaya gücü yetmeyenlerin PS4 kafelerden aygıt kiraladıklarına bile şahit olmuştuk.

PlayStation Türkiye‘yi bu kararından dolayı bizler de tebrik ediyoruz.

Başa dön tuşu