PlayStation 5’in Yeni Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

PlayStation 5’in yeni Türkiye fiyatı, PlayStation Türkiye tarafından yapılan açıklama ile aşikâr oldu. Pekala konsolu almak isteyecek olan oyuncuları nasıl bir fiyat etiketi bekleyecek? Ayrıntılar haberimizde.

Sony, çıkışından bu yana stok sıkıntıları yaşanan PlayStation 5 için bu istikamette çalışmalarına son hız devam ediyor. Elbette yaşanan tek sorun da bu değil. Malumunuz dünyanın genel gidişatı ve enflasyonun dünya genelinde önemli artışı ile esasen birçok pazarda basitçe bulunamaz iken, bir yandan da fiyat etiketine artırım kelam konusu oluyor.

PlayStation 5’in Yeni Türkiye Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta SIE Lideri ve Üst Yöneticisi Jim Ryan tarafından yapılan US PlayStation Blog üzerinden yapılan açıklamayla, Birleşik Devletler hariç Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA), Asya-Pasifik (APAC), Latin Amerika (LATAM) ve Kanada dahil birçok kıymetli pazarda 50 euro kadar bir fiyat artışının uygulamaya konulacağını öğrenmiştik. Hal bu türlü olunca, Türkiye olarak biz de Avrupa bölgesine bağlı olduğumuz için PlayStation 5 konsolunun tavsiye edilen satış fiyatının artmasının elinin kulağında olduğunu düşünülüyordu. Beklenen açıklama ise bugün prestijiyle geldi. PlayStation Türkiye tarafından yapılan resmi açıklama ile mevcut jenerasyon konsolun ülkemizdeki şimdiki fiyatları şöyle oldu;

  • PlayStation 5 – Diskli Sürüm Fiyatı: 13.199 TL
  • PlayStation 5 – Dijital Sürüm Fiyatı: 11.199 TL

PlayStation Türkiye tarafından yapılan açıklamada, herkesi etkileyen global ekonomik belirsizliğin, yüksek enflasyon sayılarının ve döviz kurlarındaki dengesizliğin birçok bölüm üzerinde baskıya yol açtığına ve bu sebeple birçok pazarda fiyat güncellemesi kararının alındığına dikkat çekilmiş.

Açıklamanın devamında yeni satış sayılarına yer verilir iken, konsolun tedarik durumunun güzelleştirilerek, mümkün olduğunca fazla oyuncuya ulaştırılabilmesi için de sıkı çalışmaların devam ettiği bilgisine yer verilmiş.


Peki siz bu fiyat artışı hakkında ne düşünüyorsunuz? Varsayımınızın üstünde mi, yoksa altında mı bir fiyat artışı oldu? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Başa dön tuşu