PlayStation 5 tanıtım tarihi sonunda netleşti!

Koronavirüs salgınından dolayı 2020’ye ilişkin tüm planlar alt üst oldu diyebiliriz. Salgın nedeniyle global çaptaki pek çok aktiflik gerçekleştirilemedi. Bu yüzden teknoloji dünyasına ilişkin pek çok yenilik de sergilenemedi.

2020 oyun dünyası açısından da değerli bir yıl olacaktı. Zira hem Sony, hem de Microsoft yeni jenerasyon konsollarını bu yıl içerisinde oyun severlerin beğenisine sunmayı planlıyordu. Aslına bakılırsa hala bu plandan sapılmış değil. Lakin şimdiden iki konsolunda 2021’in birinci çeyreğine kadar aşikâr sayılarda üretileceği ve stok ezaları yaşanacağı söyleniyor.

PlayStation 5 tanıtım tarihi sonunda netleşti!

Öte yandan oyun dalının emniyetli kaynaklarından biri olan Daniel Ahmad, iki konsolun Haziran ayında tam manasıyla sergilenmesinin planlandığını açıkladı. Yani bu konsola özel oyunlar ve içerikler Haziran ayında büsbütün oyun severlerle paylaşılacaktı.

Lakin koronavirüs salgınından dolayı hem Microsoft, hem de Sony yeni kuşağa ait duyuruları MayısTemmuz dönemine yaymaya karar vermişler.

Ahmad tarafından sızdırılan rapora nazaran Sony PlayStation 5 tanıtımını Mayıs ayında gerçekleştirecek. Çünkü bu bilgi VGC, EuroGamer ve IGN üzere oyun mecraları tarafından da doğrulanmış durumda.

Yani PS5 tanıtımının Mayıs ayında gerçekleşeceğine artık kesin gözüyle bakabiliriz. Muhtemelen bu konsola özel olarak yayınlanacak olan oyunlar da Temmuz ayına kadar netlik kazanacaktır. Her iki konsolun satışa sunulması ise Kasım ya da Aralık ayında gerçekleşecektir.

Başa dön tuşu