Oyun konsolunu pahalıya satanlara ceza!

Koronavirüs salgınının Türkiye’de görünmesiyle birlikte beşerler genel olarak konutlarına çekildiler. Bu süreçte en çok istek gören eserler ise oyun konsolları ve oyun bilgisayarları oldu.

Özellikle 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı gelince resmi satış noktalarındaki konsollar bir anda tükendi. Konsollara olan bu yoğun talep birtakım fırsatçıları harekete geçirdi.

Oyun konsolunu değerliye satanlara ceza!

Resmi mağazalardaki stokların tükenmesinin akabinde kimi 3. parti satıcılar, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch’i faiş fiyattan satmaya başladılar. O denli ki kimi satıcılar konsollar için piyasa fiyatının iki katı etiket fiyatı istemeye kalktı.

Neyse ki gruplar bu fırsatçılığa bir dur dedi ve çok sayıda satıcıya ceza kesti. Elbette kesilen bu cezalar fırsatçıları çok da durdurmuşa benzemiyor. Çünkü hala pek çok e-ticaret sitesinde olağanın üzeri fiyatlara konsol satan onlarca satıcı mevcut.

Bu ortada taban not olarak hatırlatalım. 1 Mayıs itibariyle geçerli olacak vergi öncesinde PS4’ün resmi satış fiyatı 2699 TL. Hasebiyle bu fiyatın üzerine satış yapan yerleri şikayet edebilirsiniz.

1 Mayıs itibariyle yüzde 50 oranında ek vergi geleceği için konsol fiyatları da değerli derecede artacaktır. O yüzden şu ortalar konsol alma fikriniz varsa, fazla ertelemeden elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz.

Muhtemelen gelen vergi sonrası 2. el konsol fiyatları da artacaktır. Hasebiyle sıfır bulamasanız bile talihiniz ikinci elde deneyebilirsiniz.

Başa dön tuşu