Nintendo yeni Mario oyununu duyurdu! Paper Mario The Origami King

Nintendo en güçlü markalarından biri olan Super Mario’yu bir sefer daha alana sürmeye hazırlanıyor. Merakla beklenen yeni Üstün Mario oyunu geçtiğimiz gün ortaya çıktı. Dilerseniz Paper Mario The Origami King hakkındaki tüm ayrıntılara, Nintendo tarafından yayınlanan bültende göz atabilirsiniz.

Nintendo yeni Mario oyununu duyurdu! Paper Mario The Origami King

Kağıttan yapılmış renkli bir dünyaya özel bir davet geldi. Paper Mario: The Origami King 17 Temmuz’da yalnızca Nintendo Switch için çıktığında, krallığın origami şenliğine katılmak için Prenses Peach, Mario ve Luigi’ye katılın. Tekrar de şenliklerde ufak bir kırışıklık var: Prenses Peach son vakitlerde biraz garip davranıyor üzere.

Origami Krallığı’nın hükümdarı olduğunu sav eden Kral Olly, tüm dünyayı katlama planını açığa çıkarmak için devasa bir plan yaptı. Kağıt üzerinde epeyce tehlikeli görünüyor, bu yüzden günü kurtarmak için birine muhtaçlık var!

Paper Mario: The Origami King’de Mario, şimdiye kadarki en heyecan verici zorluklarından biriyle karşı karşıya. Her şey daha da berbatlaştı ve Kral Olly, Prenses Peach’in Kalesi’ni dev, renkli flamalar ile bağladı ve uzak bir dağa taşıdı. Bowser’ın yardakçılarını Katlanmış Askerlere bile dönüştürdü ve onları hain davasına dahil etti.

Neyse ki, Mario zaferi sağlamak için buyruğunda bir dizi yeni araçla donatıldı. 1000 Fold Arms ismi verilen yeni bir yetenek, oyuncuların yeni yerleri uzatarak ve çekerek, soyup ve açarak görüntüyle etkileşime girmesini sağlayarak bulmacaları çözmenize ve beklenmedik sürprizleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Yol boyunca, oyuncular King Olly’nin düzgün huylu kız kardeşi Olivia üzere eski ve yeni müttefiklerin yardımını alacaklar. Bowser bile şimdi Kral Olly’nin kaprislerine katlanmadı ve Mario açık kollarıyla bulabileceği tüm yardımı kabul edecek!

Paper Mario: The Origami King, oyuncuların dağınık düşmanları sıralamak ve hasarı en üst seviyeye çıkarmak için bulmaca çözme hünerlerini geliştirmelerine imkan tanıyan yeni bir halka tabanlı savaş sistemi sunuyor. Düşmanlar kağıttan yapılmış olsa da, bu dinamik, sıra tabanlı savaşlar sabit olmaktan uzaktır. Bu kurnaz düşmanların işlerini yapmak için keskin bir zeka gerekir.

Keşfedilecek ayrıntılar açısından güçlü bir dünya, küçük oyun aktiflikleri ve çözülmeyi bekleyen sayısız gizem ile Nintendo Switch‘teki bir sonraki sevinçli Mario macerası, büyük gülüşler sunmaya hazır.

Başa dön tuşu