Need for Speed: Unbound Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Electronic Arts yahut Criterion Games tarafından resmi bir açıklama olmasa da, görünüşe nazaran Need for Speed: Unbound çıkış tarihi aşikâr oldu. Sıradaki oyun ile bu yıl içerisinde buluşacağımız söyleniyor. Ayrıntılar haberimizde.

2019 yılından bu yana yeni bir Need for Speed oyunu göremiyoruz. Heat sonrasında, bildiğiniz seri bir sefer daha el değiştirmiş Criterion Games çatısı altına geri dönmüştü. İngiliz stüdyo, Battlefield 2042 için DICE grubuna yardımcı olduktan sonra, Codemasters şirketinin Cheshire stüdyosunun da işin içine girmesinin akabinde, iki merkezli stüdyo oluşturularak yeni Need for Speed için tam gaz geliştirilme sürecine geçilmiş durumda.

Esasen EA Play Live 2020 sunumunda lafı geçmiş olan serinin yeni oyunun Need for Speed: Unbound olacağını öğrenmiştik. Nisan ayında yaşanan sızıntı ile Kasım ayında çıkacağına da işaret edilmişti. Ne var ki sonradan yaşanan sızıntılar nedeni ile Aralık ayına kaydırıldığına dair savlar ortaya atıldı.

Need for Speed Unbound Çıkış Tarihi Aşikâr Oldu Gibi

Görünüşe nazaran bu savlar hakikat çıktı. O denli ki, Tom Henderson tarafından Insider Gaming sitesinde yayınlanan rapora nazaran, oyunun çıkış tarihi 2 Aralık 2022. Henderson tıpkı vakitte oyunun önümüzdeki birkaç hafta içerisinde bir A$AP Rocky müziğinin eşlik ettiği fragman ile duyurulacağını da belirtmiş.

PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekte olduğunu öğrendiğimiz Need for Speed: Unbound, şimdi onaylanmamış bilgilere nazaran, Chicago kentinin hayali versiyonunda geçecek olan bir öykünün sunacak. Fotoğraf kalitesinde görsellik ile bizi karşılayacak iken anime ögeleri da olacak ve karakter dizaynları da The Boondocks dizisindekilere benzeyecek.

Oyuncuların harita üzerinde karşılaşıp da yarış başlatabilmelerine dayanan eşsiz bir buluşma sistem bulunacak. Otomobil değişimleri ise menü tabanlı bir sistemde gerçekleşecek. Oyunda araç geliştirme sisteminin de olacağı, fakat bunun Forza markasındakinin kolaylaştırılmış versiyonu olacağı söylenmişti.

Bir argüman sisteminin de olacağının söylendiği Need for Speed: Unbound, kapsamlılık tarafından Need for Speed Heat ile benzerlik göstereceği ve çeşitliliğin de büyük ölçüde olacağı bildirilmişti. Yeni oyunda bayan karakterler güçlü bir yapıda olacak iken, kültürel sunum da içeriğe dahil edilmiş.

Başa dön tuşu