Microsoft ve Sony, ARK Oyunları için Kesenin Ağzını Açmışlar

Ortaya çıkan yeni bir rapora nazaran Microsoft ve Sony, ARK oyunları için ziyadesiyle yüklü ölçüde paraları gözden çıkartmışlar. Bu rapor, iki büyük şirket devi ortasında ne derece sıkı bir rekabetin olduğunu gözler önüne seriyor. Ayrıntılar haberimizde.

2015 yılında çıkmış olan ARK: Survival Evolved, hayli ilgi cazip ve oyunculara hayatta kalma tecrübesini sonuna kadar yaşatan oyun olmuştu. Bildiğiniz üzere bu oyun, Snail Games ile Sony Interactive Entertainment ortasında yapılan mutabakat ile Mart ayının PlayStation Plus oyunlarından birisi olmuştu.

Microsoft ve Sony, ARK Oyunları için Yarışa Girmişler

Kotaku sitesinde Ethan Gach isimli editörün ortaya çıkarttığı bilgiye nazaran Sony Interactive Entertainment, oyunu bir aylığına fiyatlı abonelik servisi üzerinden oyunculara sunabilmek için 2021 yılının Kasım ayında yaptığı mutabakata bağlı olarak şirkete üç buçuk milyon dolar harcamış.

Diğer yandan, Snail Games Microsoft ile de iki başka muahede imzalamış. Bu mutabakatlardan birincisi için iki buçuk milyon dolar ödenmiş ve ARK: Survival Evolved’un Game Pass üzerinde 1 Ocak – 30 Haziran 2022 tarihleri ortasında kalmaya devam etmesini sağlamış.

İkinci muahede ise 2020 yılının The Game Awards gösterisi sırasında duyurulan ARK 2 için yapılmış. Mutabakat kapsamında bağlamda, 2.3 milyon dolar ödenerek, devam oyununun hem Xbox için özel çıkması hem de çıkış gününden itibaren üç yıl boyunca Game Pass servisinde kalacak olması sağlama alınmış. Yani Microsoft, Snail Games şirketine toplamda 4.8 milyon dolar ödemede bulunmuş.

ARK: Survival Evolved Hakkında

Dinamik gece-gündüz geçişinin gerçekleştiği oyun, birinci yahut üçüncü kişi bakış açısından oynanabiliyor. Emeliniz ise mahsur kaldığınız bir adada etrafta dolaşan dinozorlar, tarih öncesi hayvanlar, doğal tehlikeler ve düşman beşerler karşısında hayatta kalmaya çalışmak olacak. Ateşli silahlar ve eğreti silahlar kullanarak kendinizi düşman insanlara ve yaratıklara karşı savunabiliyor ve üs kurabiliyorsunuz.

ARK: Survival Evolved açık dünya bir oynanış sunuyor ve haritasını ister yürüyerek isterseniz de evcilleştirebildiğiniz tarih öncesi hayvanların üzerinde gezebilmeniz mümkün oluyor.

ARK 2 Hakkında

Açık dünya hayatta kalma oyunu ARK: Survival Evolved için devam niteliği taşıyacak olan ARK 2 için birçok bilinmez kelam konusu. 2023 yılında çıkması beklenen oyunun başrolünde Santiago karakteri ile Vin Diesel bulunacak.

Başa dön tuşu