Mafia 4 için yeşil ışık!

İlk Mafia oyunu olan The City of Lost Heaven 2002 yılında raflardaki yerini almıştı. Açık dünya yapısıyla oyun severlerin dikkatleri üzerine çeken üretim kısa müddet içerisinde ismini klasikler ortasında yazdırmayı başarmıştı.

Mafia 4 için yeşil ışık!

Mafia oldukça başarılı olsa da devam oyunu için uzun yıllar beklememiz gerekti. Gerçekten Mafia 2 epey gecikmeli olarak 2010 yılında oyun severlerin beğenisine sunuldu. Öykü ve işleyiş olarak oyun severlerden geçer not alan Mafia 2’yi 2016 yılında satışa sunulan Mafia 3 izledi.

Mafia 3 genel itibariyle tekrar eden yapısından dolayı çok fazla beğenilmedi. hatta oyun severler de Mafia 3’ü serinin en başarısız oyunu olarak lanse etmişlerdi.

Mafia serisinden 2018’den bu yana bir haber gelmiyordu. Bir ortada Mafia 4’ün imal basamağında olduğuna dair birtakım dedikodular ortaya atıldıysa da bunlar temelsiz çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Mafia Game resmi hesabından yapılan bir paylaşım seriyi severek takip edenlerin heyecanlanmasına neden oldu. Dilerseniz yapılan paylaşıma aşağıdan göz atabilirsiniz.

Evet, yaklaşık 2 ortadan sonra Mafia’nın resmi hesabından “Family” yani “Aile” manasına gelen bir paylaşım yapıldı. Malum, burada kast edilen ailenin bizim bildiğimiz çekirdek aile olmadığı aşikâr. Bakalım bu paylaşımın akabinde Mafia 4 ile ilgili bir duyuru gelecek mi?

Bu ortada şunu da taban not olarak hatırlatalım. Kısa mühlet evvel 2 ve 3. Mafia oyunlarının Definitive Edition versiyonlarının geleceğine dair de birtakım savlar vardı. Münasebetiyle bu paylaşımı oraya da yormak mümkün. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu