Like a Dragon 8 Duyuruldu, 2024’te Geliyor

2020 yılında çıkan Yakuza: Like a Dragon için devam niteliği taşıyan Like a Dragon 8, SEGA ve Ryu Ga Gotoku Studio tarafından resmen duyuruldu. Şimdilik net bir çıkış tarihi olmayan oyun için en az iki yıl beklememiz gerekecek. Ayrıntılar haberimizde.

Yeni Yakuza imgeleri aslında Temmuz ayı içerisinde, beklenmedik bir halde sızdırılmıştı. Japon Karma Dövüş Sanatkarı Mikuru Asakura, sıradaki oyunun takımına katılmak üzere SEGA Lideri Haruki Satomi ve geliştirici stüdyo temsilcisi Masayoshi Yokoyama ile bir görüşme yapmıştı. Ardından stüdyoyu bir tipe çıkmış olan Asakura, bu esnada aldığı kaydı Youtube kanalı üzerinden yayınlayınca haliyle bizler de sıradaki Yakuza oyununa dair manzaraları resmi duyuru öncesinde görme fırsatımız olmuştu.

Bugün ise beklenen duyuru geldi ve Like a Dragon 8, PC (Microsoft Store ve Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için duyuruldu. Şimdilik net bir tarih olmasa da, 2024 yılında satışa sunulacakmış. Elbette bir erteleme haberi ile karşılaşmazsak.

Ryu Ga Gotoku Studio bünyesinden çıkan gelmiş geçmiş en büyük oyun olacağı söylenen Like a Dragon 8, sizin de fark etmiş olduğunuz üzere artık ‘Yakuza’ olarak anılmayacak.

Bu kez Ichiban Kasuga ve Kazuma Kiryu ikilisini başrol koltuğuna oturtacak. Kiryu aslında bir evvelki oyunda da karşımıza çıkmıştı. Haliyle bu oyunda da görünmesi şaşırtan olmadı. Ne var ki değişik saç tarzı ile dikkat çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Şimdilik hakkında pek fazla bir şey söylenmemiş olsa da, sıra tabanlı rol yapma oyunu çeşidinden yola devam edileceğini biliyoruz. Başka bir deyişle, artık eskiye bir geri dönüşün olmayacak. Aslında oyuncular da serinin bu yeni oynanış mekaniklerini de bir oldukça sevmiş durumdalar. Bu da hem geliştirici hem de yayıncı için büyük bir memnunluk kaynağı olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak, bugün birebir vakitte Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name ismiyle öbür bir oyunun duyurusu daha gerçekleştirildi. PC (Microsoft Store ve Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştiriliyor ve 2023 yılı içerisinde satışa sunulacak. Kıssa olarak, Kazuma Kiryu karakterinin Yakuza: The Song of Life ile Like a Dragon 8 ortasındaki vakit zarfında başından nelerin geçtiği anlatılacak. Öteki bir deyişle, son oyuna giriş yapmadan evvel Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name’i oynamak da gerekecek.

Başa dön tuşu