Lies of P için 12 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

IGN tarafından Lies of P için on iki dakikalık bir oynanış görüntüsü yayınlandı. Genel olarak tam bir fikir sahibi olabildiğimiz görüntüyü kaçırmamanızı öneriyoruz. Hem oyuna hem de görüntüye ait ayrıntılar haberimizde.

FromSoftware oyunlarının mekanikleri ile oyun dünyasında iz bıraktıklarına kuşku yok. O denli ki, vakit zaman özellikle Dark Souls serisinden esinlenilen birçok oyun görmüştük. Görmeye de devam ediyor. Mesela Lies of P, bunlardan bir yenisi olacak. NEOWIZ tarafından hem Unreal Engine 4 ile PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilen hem de yayınlanacak olan oyun, birinci günden Game Pass servisine de eklenecek.

Pinokyo masalının yine hayal edildiği fakat tekrar beşere dönüşeceğimiz bir öykü ile karşımıza çıkılacak. O denli ki Fransa ve Avrupa tarihindeki 1871 ile 1914 yılları ortasına denk gelen ve Fransızca ‘Güzel Dönem’ manasını taşıyor olsa da, Belle Epoque periyodunun karanlık dünyasına ayak basacağız.

Hikayeye nazaran Pinokyo rolünde olacağımız Lies of P, düşmüş olan Krat kentindeki terk edilmiş bir tren istasyonunda uyanmamız ile başlayacak. Aldığımız bir not üzerine, dehşetin kol gezdiği kent boyunca Geppetto’yu bulmaya çalışacağız. Bu bağlamda, bizi bahsi geçen gizemli kişiyi bulabilme yolunda güçlü bir çaba bekleyecek. Kimseye güvenmememizin gerekeceği senaryo boyunca, insan olabilmek için herkese palavra söylemek durumunda olacağız.

Söylediğiniz palavraya bağlı olarak hem oyundaki birbirine bağlı prosedürel vazifelerin tamamlanış biçimi hem de kıssanın bitişi değişim gösterecek. Haliyle birden fazla bitişin kelam konusu olacağı sonucuna varmış oluyoruz.

Silahlarınızı birçok farklı biçimde birleştirerek yeni bir şey ortaya çıkartabilmeniz mümkün olacak. Ayrıyeten karakterimizin bir tahta bebek olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, vücudunun makul kısımlarını değiştirerek hem yeni yetenekler hem de gireceğimiz savaşlar öncesinde avantaj kazanabileceğiz. Bununla birlikte birçok eşsiz ve kullanışlı özelliğe de erişebileceğiz.

Lies of P için 12 Dakikalık Oynanış Görüntüsü, İlgi Cazibeli Görünüyor

Dün gecenin GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı yayını sırasındaki fragmanın akabinde, IGN tarafından on iki dakikalık bir oynanış görüntüsü yayınlandı. Çabucak aşağıdan izleyebileceğiniz görüntüde, genel atmosfere ek olarak kullanabileceğimiz silahların ve karşımıza çıkacak olan düşmanların bir kısmını görebilmemiz mümkün oluyor.

Başa dön tuşu