Konami ile Inter Milan Ortaklık Anlaşması İmzaladılar

Konami ile Inter Milan tarafları yaptıkları açıklamalar ile iştirak mutabakatı imzaladıklarını duyurdular. Çok istikametli olarak imzalanan bu muahede, ticari, görsel ve aktifleştirme hakkı içerecek.

Bildiğiniz üzere yakın bir vakit evvel Konami, ünlü Alman kulübü FC Bayern Münih ile olan halihazırdaki iştirakini uzattığını duyurmuştu. Sürat kesmeyen Japonya menşeli yayıncı, artık de ünlü İtalyan kulüp ile imzaladığı muahedeyi müjdeledi. Yapılan resmi açıklamanın ayrıntıları şöyle;

Konami ile Inter Milan İştirake Gittiler

Konami Digital Entertainment B.V. bugün prestijiyle İtalyan kulübü Inter Milan ile eFootball içinde ve dışında bir dizi ögesi birleştirecek çok yıllı bir paydaşlık kurduklarını açıkladı.

KONAMI, İtalya’nın efsanevi futbol kulüplerinden biri olan Inter Milan ile uzun vadeli bir muahedeye imza attıklarını açıklarken bu iştirakin birçok farklı ticari, görsel ve aktifleştirme hakkını içereceği belirtildi.

Partnerlik kapsamında Global Görüntü Oyunu Paydaşlığı; İdman Kiti Sırt Partnerliği (eFootball logosunu içerecek); ve Altyapı Geliştirme Merkezi Paydaşlığı –tesisin ismi ‘‘KONAMI Youth Development Centre’ olarak isimlendirilmesi da yer alıyor.

Ayrıca 2.0.0 sürümünden itibaren eFootball serisi kulüp özelliği oyundaki yerini alacak. Ayrıyeten yepyeni formalar, yeni logolu eğitim kiti ve meşhur San Siro stadyumu da eklenecekler ortasında. Paydaşlık, Inter Milan’ın yalnızca eFootball’da yer almasını ve Temmuz 2024’ten itibaren öteki hiçbir görüntü oyununda bulunmamasını da kapsamakta.

Bir dizi marka ve ticari hakların yanı sıra Inter Milan’ın, geçen hafta sonu sonuçlanan eFootball Championship Pro da dahil olmak üzere KONAMI’nin yürüttüğü espor turnuvaları ve aktivasyonlarında yer alacağı belirtiliyor.

Konami Digital Entertainment B.V.’nin Avrupa Lideri Naoki Morita, niyetlerini şu sözlerle lisana getirdi, “Partner kulüpler topluluğumuza Inter Milan üzere bir kulüp eklemek KONAMI için çok heyecan verici. Gençlik Geliştirme Merkezi’nin isim hakları, kadronun idman setindeki eFootball markası ve daima genişleyen eSpor aktivasyonları portföyümüze iştirakleri ile KONAMI olarak bu iştirakin bize artık ve uzun mühlet birçok muvaffakiyet getireceğine inanıyoruz”.

FC Internazionale Milano’nun Kurumsal CEO’su Alessandro Antonello şu sözlerle hislerini tabir etti: “Bu yeni çok yıllı global paydaşlık muahedesi, Inter ve KONAMI ortasındaki ortak yolun kıymetini kanıtlamanın yanı sıra yıllar evvel başlayan ve gelecekte de devam edece,k paylaşılan ortak bedeller ve gayelere dayalı bağın devamı niteliğinde”.

FC Internazionale Milano’nun Gelirler Lideri Luca Danovaro, hususla ilgili şunları söyledi: ‘KONAMI’yi Inter ailesine yine karşılamaktan ve Nerazzurri markasının giderek artan pahasının ve genç, yenilikçi ve milletlerarası bir gayeyle etkileşim kurmak, uzun soluklu stratejiler sayesinde dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca hayranı buluşturmak için ülkü bir bağlantı platformu oluşunun ispatı niteliğindeki bu kıymetli ve eşsiz partnerliği duyurmaktan memnunluk duyuyoruz. Bu dönemden itibaren KONAMI dünyamızda öncü bir rol oynayacak”

Başa dön tuşu