Crash Bandicoot Mobil Oyunu Kapatılıyor

Geliştirici stüdyosu tarafından yapılan duyuru ile Crash Bandicoot mobil oyunu, seneye kapatılacak. Bugün itibarıyla mağazanın kapatıldığı da duyurulmuş iken, mor kristallerinizi kullanmak için iki aydan az bir süreniz var. Detaylar haberimizde.

Crash Bandicoot: On the Run, 2020 yılının Nisan ayında yayınlanmıştı. Candy Crush geliştiricisi King tarafından geliştirilen ve bizi Wumpa Island dolaylarına götüren oyunda, çoklu evreni yok etmeye çalışan Dr. Cortex ile mücadeleye giriyorduk. Oynanışta kilit binaları açıyor ve silah mühimmatı oluştururken, ekinleri de toplayarak güçlü serumlar üretiyorduk.

Crash Bandicoot Mobil Oyunu, Yolun Sonuna Geliyor

Yaşanan yeni gelişme ile oyunun sunucularının 16 Şubat 2023 tarihinde kapatılacağı duyuruldu. Bahsi geçen duyuru, sosyal medya hesapları üzerinden yapıldı.

“Crash hayranları, binbir güçlükle sizi Crash Bandicoot: On the Run hizmetini 16 Şubat 2023’te kapatacağımız konusunda bilgilendiriyoruz.

Bu tarihte sunucular kapatılacak ve oyun artık oynanamayacak.

19 Aralık 2022’den itibaren tüm uygulama içi satın alımlar kapatılacak. Yapılan satın alımlar için, ilişkili mor kristalleri oyun içinde kullanmak için 16 Şubat 2023’e kadar zamanınız var.”

Aslında bu duyurunun yapılacağı da bir nevi bekleniyor gibiydi. Çünkü, bu ayın başlarında oyunun Google Play Store ve App Store mağazalarından sessizce kaldırıldığına dair raporlar ortaya çıkmıştı. Her ne kadar Crash Bandicoot: On the Run tüketici destek ekibi geçici bir sorun olduğunu belirtmişlerdi.

Bu duyuru elbette sosyal medyada tepkilere neden oldu. Mesela bir kullanıcı oyunu bitirdiğini ve uzun zamandır yeni bölümlerin gelmesini beklediğini söyler iken, başka bir kullanıcı ise bu mobil para tuzağına şans veren her bir Crash hayranı için tokat oldu şeklinde bir yorumda bulunmuş.

Bir süre önce yeni özelliklerin ve adaların üzerindeki çalışmalara son dokunuşların gerçekleştirildiği ve yakın bir zaman içerisinde oyuncuların beğenisine sunulacağı söylenmişti. Ne var ki artık hepsi de sona ermiş oldu.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu