Grounded’ın Nihai Çıkış Tarihi Duyuruldu

Obsidian Entertainment tarafından geliştirilmiş olan Grounded, X019 sırasında duyurulmuştu. 2020 yılının Temmuz ayı içerisinde, Xbox Game Studios yayıncılığında Erken Erişim etabı ile PC ve Xbox One için satışa sunulmuş olan oyun, birinci günden Game Pass abonelerinin de erişimine açılmıştı. Grounded’ın sonuncu çıkış tarihi de sonunda netlik kazandı.

Karakterlerin karınca boyutuna kadar küçüldüğü farklı bir dünyada geçen Grounded, hem çevresel hem de öykü anlatımıyla ilerleyen bir oyun oluyor. Bir yandan hayatta kalmak için devasa düşmanlar ile savaşırken bir yandan da işe fayda şeyleri topluyor, günlük ömürde karşımıza çıkacak olan nesneler ile üs kuruyor, hayat kurtaracak kaynaklar arıyor ve tabiat ile ortak ömür sürdürüyoruz.

Tek başımıza oynamanın yanı sıra dört bireye kadar kooperatif oynamak da mümkün oluyor. Arkadaşlarımızla birlikte çalışarak, misyonları birer birer tamamlayabilir yahut oyunun geçtiği dünyayı keşfe çıkabiliyoruz.

İki yıl boyunca Erken Erişim evresinde kalan Grounded, vakit içerisinde uçan böceklerin, iki yeni biyomun, yeni yerlerin, zırhın, silahların, dostların eklendiği sayısız güncelleme ile desteklenen oyun, Şubat ayı içerisinde on milyon oyuncu sayısını da geride bırakmıştı.

Grounded’ın Son Çıkış Tarihi Ne Vakit?

Geliştirici stüdyodan Oyun Direktörü Adam Brennecke’ın kamera karşısına geçtiği görüntüde, geride bırakılan iki yıl boyunca açık dünya hayatta kalma oyununu destekleyen oyunculara teşekkür ediliyor iken, geliştirilme sürecinin tamamlandığı ve son versiyonun 27 Eylül 2022 tarihindeki 1.0 versiyonlu güncelleme ile PC, Xbox One ve Xbox Series için çıkacağı müjdelendi. Bunun öncesinde ise test sunucuları için yeni bir evcil hayvan, zırh yenilemesi ve silah yükseltme sistemi üzere yeniliklerin olacağı 0.14.0 versiyonlu bir güncellemenin daha yayınlanacağı duyuruldu.

Son olarak, Grounded için bir de dizi uyarlaması için çalışmalar sürüyor. Ne var ki şimdi hayli erken safhada olunduğu söyleniyor. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu