Google, Youtube Gaming’i 30 Mayıs’ta sonlandırıyor

Google’ın YouTube’ta oyun yayını yapanlara yönelik olarak açtığı  YouTube Gaming platformu kapanıyor.

Google, Youtube Gaming’i 30 Mayıs’ta sonlandırıyor

Genel olarak oyun üzerine yapılan yayınlarda Twitch engellenemez yükselişi ile karşımıza çıkıyor. Platformun bu alanda tek isim olduğunu söylemek de yanlış olmaz. Twitch’in oyun yayıncılığı konusundaki yükselişini gören Google bu platforma rakip olarak Youtube Gaming uygulamasını kullanıcılara sunmuştu. İstediği başarılara ulaşamayan ve Twitch ile baş edemeyeceğini anlayan Google Youtube Gaming uygulamasını kapatma kararı aldı.

Hem web üzerinde hem de akıllı aygıtlarda uygulama olarak hizmet veren YouTube Gaming beklentileri karşılayamadı. YouTube Gaming platformunun kapatılma kararı alınmasında bilhassa oyun yayıncılığı yapan kullanıcıların YouTube Gaming platformu yerine YouTube’u tercih etmeleri de platforma olan ilgiyi azalttı. Google Youtube Gaming uygulamasını aslında bu yılın Mart ayında kapatacağını duyurmuştu ama planda bir değişiklik yaparak 30 Mayıs’ta Youtube Gaming’i kapatacağını açıkladı.

Google, Twitch’e rakip olamadı

Oyun yayıncılığı konusunda Twitch’e rakip olamayacağını anlayan Google, geçen yıldan itibaren Youtube Gaming özellik geçişlerinin birçoğu Youtube’a aktarmaya başlamıştı. Her şeyi bir yerde tutmak isteyen şirket, 30 Mayıs prestiji ile YouTube Gaming platformuna erişim sağlamak isteyen kullanıcıları uygulamadaki otomatik yönlendirme ile Youtube’a aktaracak.

Başa dön tuşu