God of War Ragnarök’ün Satış Başarısı Göz Dolduruyor

PlayStation konsollarının önemli markalarından birisi olan God of War’un güncel oyunu, Kasım ayı içerisinde satışa sunulmuştu. 2018 yılında çıkan oyun için devam niteliği taşıyan God of War Ragnarök’ün satış başarısı da hiç şüphesiz ki oyuncular kadar Sony Interactive Entertainment ve SIE Santa Monica stüdyosunun yüzünü güldürüyordur. Güncel satış rakamı ise rekora koşulduğunun kanıtı oldu.


İlginizi Çekebilir: Messi ve Mbappe Rekabeti, God of War’a Taşındı


Hatırlayacağınız üzere Kasım ayının sonlarına doğru PlayStation Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile ilk haftasında 5.1 milyonluk satış adedine ulaştığını öğrenmiştik. Bu, God of War, The Last of Us Part 2 ve Marvel’s Spider-Man oyunlarının geride bırakılarak, PlayStation tarihinin en hızlı satan birinci parti oyunu olduğu anlamını da taşıyordu.

God of War Ragnarök’ün Satış Başarısı Yüzleri Güldürüyor

Yakın bir zaman önce SIE Santa Monica stüdyosunun yaptığı bir diğer Twitter paylaşımıyla, henüz üç ay doldurulmadan önce on bir milyonluk birim satış adedine ulaşıldığı duyuruldu.

“God of War Ragnarök’ün resmi olarak 11 milyon kopya sattığından dolayı inanılmaz derecede gurur duyuyoruz!

Hayranlarımızın desteği olmadan bunların hiçbiri mümkün olmayacaktı. Bu yüzden, bizimle bu maceraya katıldığınız için teşekkür ediyoruz!”

2018 yılında çıkan bir önceki oyunun bu zamana kadar yirmi üç milyon birim satışının gerçekleştirildiğini düşünecek olursak, God of War Ragnarök bu sayıyı kısa bir sürede yakalayacakmış gibi görünüyor.

Son olarak, Aralık ayında yapılan duyuru ile God of War Ragnarök için Yeni Oyun+ özelliği gelecek. Şimdilik net bir tarih ve detay belirtilmiş değil, ama 2018 yılında çıkmış olan oyuna eklenen özellik ile yeni özelleştirme seçenekleri, zırh setleri, düşmanlar için yeni saldırı şekilleri ve daha pek çok şey ile gelmişti. Bunun aynısı muhtemelen güncel oyun için de geçerli olacaktır.

Başa dön tuşu