God of War Ragnarök, Çatışma Sistemini Çeşitlendirecek

Yılın son çeyreğinin büyük bir merakla beklenen oyunları ortasında baş sırada yer alan God of War Ragnarök, 9 Kasım 2022 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 5 için satışa sunulacak. 2018 yılında çıkan oyun için devam niteliği taşıyacak olan yeni macera, yeni Game Informer kapağını da süsledi. Haliyle yeni yeni ayrıntılar da ortaya çıktı.

God of War Ragnarök, Teçhizat Çeşitliliği Sunacak

SIE Santa Monica Studio ile yapılan röportaj sırasında Baş Çatışma Dizayncısı Mihir Sheth, bizlere çok daha fazla teçhizat sunulacağını söylüyor. God of War (2018) açısından konuşulduğunda, eğlenceli oynanış sistemleri ve pek çok farklı gidişat sunulduğunu, ancak dövüşe baktıklarında ‘Bunu daha da ileri götürebilir; düşmanlar ve stratejiler ile oynamak için yeni oyuncaklar ve yollar bulabiliriz’ halinde düşündüklerini lisana getiriyor. Bu bağlamda, sunulacak olan yeni mekaniklerden birisi Weapon Signature Moves (Silah Mühür Hareketleri) olacakmış. Oynanış esnasında üçgen tuşuna basarak, kullandığımız silah hangisi ise buz yahut alev ile birleşmesini sağlayarak düşmanlara daha fazla hasar verebilmemiz mümkün olacakmış.

Kalkanımızın da büyük rol oynayacağı söyleniyor. O denli ki farklı özellikler ve avantajlar sunacakmış. Mesela bir akın en âlâ halde savuşturduktan sonra, Dauntless Shield (Korkusuzluk Kalkanı) düşmanlarımızı sersemleteceğimiz bir karşı akın yapabilecekmişiz. Stonewall Shield (Taş Duvar Kalkanı) ise bir akınları bloke ettikten sonra kinetik gücün oluşmasını sağlayacakmış. Bu durumda, kalkanımızı yere vurarak enerjiyi kendi avantajımıza kullanabilecekmişiz.

Game Informer mecmuasının makalesinde, daha yüksek zorluk derecelerinde düşmanların daha saldırgan olacağı ve daha ölümcül taarruzlar yapacağından bahsedilmiş. Daha düşük düzeydeki zorluklarda ise oyunun beklenen düzeyde kolay olmayacağına da dikkat çekilmiş. Bununla birlikte, daha evvelce ziyaret ettiğimiz yerlerin vakit içerisinde daha güçlü düşmanlar ile dolacakmış. Geliştiriciler, bir evvelki oyundaki Diyar Gözyaşı’na misal olan dahil daha zorlayıcı lakin seçeneğe bağlı aktifliklerin olacağını da belirttiler.

God of War Ragnarök Hakkında

Dünyanın sona ereceği büyük savaşa hazırlık için Kratos ve Atreus olarak, hem dokuz diyarın tamamını gezerek ve karşılıkları bulmaya çalışacak hem de diyarların güvenliği ile kendi güvenliğimiz ortasında bir ortaya varmak durumunda olacağız.

Başa dön tuşu