The Witcher 3’ün PS5 ve Xbox Series Güncelleme Tarihi Sızdırıldı

The Witcher 3’ün PS5 ve Xbox Series güncelleme tarihi resmi duyuru öncesi ortaya çıkmış olabilir. Görünüşe nazaran, yıl bitmeden Geralt beyefendi de mevcut jenerasyon ile tanışmasını gerçekleştirecek. Ayrıntılar haberimizde.

Cyberpunk 2077 oyununun PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarının çıkışının akabinde, gözlerimizi elbette The Witcher 3: Wild Hunt oyununun mevcut jenerasyon versiyonlarına çevirmiştik. Birkaç sefer ertelenen güncelleme için son olarak, net bir tarih verilmeyerek bu yılın dördüncü çeyreğinde yayınlanacağı söylenmişti.

Oyunu birçok kere bitirmiş olanlar için yine bitirme sebebi olacak PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarına ek olarak, mevcut kuşak güncellemesinin PC için de fiyatsız olarak yayınlanacağını belirtelim.

The Witcher 3’ün PS5 ve Xbox Series Güncellemesi Ne Vakit Geliyor?

Her ne kadar CD Projekt RED net tarih açıklaması yapılmamış olsa da, Birleşik Krallık menşeli bir perakende oyun işletmesinde çalışan bir kişi, listelemelerinde The Witcher 3: Wild Hunt için beklenen güncellemenin yer aldığını aktarmış. Dahası ise, yeni jenerasyon sürümün 9 Aralık 2022 tarihinde oyuncular ile buluşacağını da kelamlarına eklemiş bu kişi.

Şu an için Polonya menşeli stüdyo rastgele bir teyit yahut yalanlamada bulunmuş değil, lakin bahsi geçen tarihin Cuma gününe denk gelmesi çok da uzak bir ihtimal olmadığını gösteriyor.

Yeni kuşak sürüm, ana oyun ve çıkışı sonrasında yayınlanan genişletme paketlerinin tamamını, on altı indirilebilir içeriği ve bütün sürüm güncellemelerini içerecek. Şayet The Witcher 3: Wild Hunt oyununun PC, PlayStation 4 yahut Xbox One versiyonuna sahipseniz, fiyatsız olarak yeni jenerasyon versiyonuna yükseltme yapabileceksiniz. Tercihen direkt PlayStation 5 yahut Xbox Series X yahut yeni kuşak PC versiyonunu satın alabilmek üzere bir seçeneğinizin olacağını da söylemeden geçmeyelim.

Yeni jenerasyon sürümde, ayrıyeten güncellenmiş kutu görseli ve Netflix servisinde yayınlanan diziden esinlenilerek hazırlanmış fiyatsız indirilebilir içerikler de oyuncuların beğenisine sunulacak.

The Witcher 3 Konusu

Oyunun konusuna nazaran Nilfgaard İmparatorluğu Kuzey Krallığı’na saldırarak büyük bir tahribata yol açıyor. Geleceğin ne getireceğiniz bilinmediği bir vakitte, dünya büyük bir karışıklığın içerisindeyken daha karanlık ve daha ölümcül bir güç ortaya çıkıyor. Wild Hunt (Vahşi Av) ismi verilen bu uhrevi güç bilhassa bir kişiyi aramaktadır. O da kendisini Geralt’a adanmış olan kişisel bir Yazgı, Geralt’ın akrabası olduğunu düşündüğü bir ruhtur.

Başa dön tuşu