Geliyor Gelmekte Olan! Valve, CS2 İsmini Tescilledi

Counter Strike: Global Offensive’in bir sonraki seviyesi olması beklenen CS2 ismi tescillendi. Fakat burada dikkat çeken bir konu var.

İnternet kafelerin eski dönemdeki vazgeçilmezi Counter Strike 1.6’dan çıkıp Global Offensive’e girdiğimizde her şey bir anda seviye atlamıştı. Bunun ardından uzun yıllar bunun bir sonraki seviyesini, yani kabaca ikinci oyunu bekler olduk. Valve da bu süreçte heyecanımızı kıracak hareketlerden kaçındı. (Half Life 3 için yaptığının aksine)

Birçok güvenilir kaynağın Source 2 motoruyla geliştirilen yeni bir Counter Strike oyununa gönderme yapması da bu heyecanı diri tutan gelişmelerden biri oldu. Şimdi de tüm bunların üstüne, Valve’ın CS2 ismini tescillediğini görüyoruz. Adeta geliyor gelmekte olan.

Net olarak ürünün ne olacağı belli değil. Fakat bir şeyler üzerinde çalışıldığı kesin.

CS2 tescili

4 tane isim gördüğünüz bu görselde iki tane CS2, iki tane de Counter Strike yer alıyor. CS2 isim tescillerinden biri, online oyun hizmeti sunma gibi eğlence hizmeti üzerine alınmış. Diğer CS2 ismi ise bilgisayar oyunu yazılımı, video oyunu ve internetten indirilebilir oyun programları kategorisinde kendini gösteriyor.

Counter Strike isimleri de bunlarla paralellik gösteriyor. Zira bu isimlerden biri, yine oyun yazılımı ve indirilebilir oyun kategorisindeyken diğerinin online oyun hizmeti alanında tescillendiğini görebiliyoruz. Haberin en başında gördüğünüz “dikkat çeken kısım” ise isimlerin farklı kategorilerde tescillenmiş olması.

Dediğimiz gibi Counter Strike alanında yeni şeyler üzerinde çalışıldığı kesin.

CS:GO

Fakat eldeki detaylar konu hakkında yorum yapabilmek için oldukça az. Bu yüzden henüz yeni bir oyunun gelip gelmeyeceğini, ayrı bir başlık olarak mı yoksa hâlihazırda olan oyuna ek paket olarak mı çıkacağını veya dev bir güncelleme olarak gelip gelmeyeceğini bilemiyoruz.

Yeni detaylar ortaya çıktıkça sizlere aktarıyor olacağız. Peki sizce yeni nesil Counter Strike için hangisi daha iyi olur? Ayrı bir oyun olarak çıkması mı, yoksa DLC/güncelleme olarak gelmesi mi?

Tescillenen isimlere bu bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu