Futbol oyunu mu komedi filmi mi? Fifa 20 hatalarıyla güldürüyor!

Electronic Arts’ın geliştiriciliğini üstlendiği tanınan futbol oyunu FIFA 20, oyun severler tarafından epeyce beğeniliyor. Her yıl nizamlı olarak piyasaya sürülen FIFA serisi, grafik ve gelişimlerinden bahsettirdiği kadar yanlışlarıyla da isminden kelam ettirmeye devam ediyor.

EA Sports tarafından serinin en yeni oyunu olarak piyasaya süren FIFA 20’de de tekrar oyun severleri güldürecek cinsten bir kusur ortaya çıktı. O denli ki, meslek modunda Beşiktaş’ın Alman file bekçisi Loris Karius’u birinci 11’e almasanız dahi Karius bir anda sahanın içerisinde beliriyor.

Bu durum maçın olağan akışında bir orta saha gayretinde olabildiği üzere, yapılan gol sevinçlerinde de ortaya çıkabiliyor. Daha sonra ortaya çıkan ayrıntılar ise daha da garip. Kimi kullanıcıların paylaştığı ekran fotoğraflarına nazaran Loris Karius yalnızca Beşiktaş’ın maçlarında değil, farklı iki kadronun müsabakalarında da alanda görülebiliyor.

Örneğin ortaya çıkan bir fotoğrafta Brezilya-Arjantin karşılaşmasında da Alman kalecinin sahanın ortasında yer aldığı ayan beyan belirli oluyor.

FIFA 20’deki komik yanlışlara bir yenisi daha eklendi

Son vakitlerde ortaya çıkan yapay zeka yanılgıları ve komik imgeler ile fazlaca tenkit alan FIFA 20’nin başı bu kere de Beşiktaş’ın tartışılan kalecisi Loris Karius ile başı sıkıntıda üzere gözüküyor. Kısa vakit içerisinde sunulacak bir güncelleme ile bir arada bu kahrın da halledileceği düşünülürken, oyuncular bu yılki kusurlardan ötürü adeta saç baş yoluyor.

Hatta bu durumun yalnızca meslek modunda yahut hazırlık maçlarında değil de FIFA’nın rekabeti hayli yüksek olan modu Ultimate Team’de de ortaya çıkması vakit zaman güldürmek yerine oyuncuları daha büyük bir kahra sunuyor. Loris Karius’un olmadık vakitlerde bir anda ortaya çıkması internette de komik yorumların ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Başa dön tuşu