Forspoken’ın Büyü Sistemi Detaylandırıldı

Luminous Productions tarafından geliştirilen oyun, bu yılın merakla beklenenleri ortasında yer alıyordu. Ne yazık ki yaşanan erteleme ile artık önümüzdeki yılın argümanlı oyunları ortasına ismini yazdırmış oldu. Vakit zaman yeni ayrıntıları ile genel tablosuna bir kesim daha koyduğumuz Forspoken’ın büyü sistemi ayrıntılandırıldı.

Forspoken’ın Büyü Sistemi Kapsamlı Olacak

Yayıncılığı Square Enix tarafından yapılacak olan oyun için birçok mecra üzerinden ön-inceleme yazıları yayınlanıyor. Bu bağlamda US PlayStation Blog üzerinden yayınlanan ön-bakış yazısına bakılırsa, farklı büyü setleri ile büyülere erişim sağlayabilmek mümkün olacakmış. Her bir setin farklı hedefler için farklı biçimlerde icra edilebilen bir dizi dayanak ve atak büyüsü olacakmış. DualSense kolunun dokunsal geri bildirim dayanağıyla de her bir büyünün icra ediliş formunu hissedecekmişiz.

Oyunda her bir büyü seti için bir hazır set oluşturabileceğimiz söyleniyor. Bu sayede, rastgele bir çatışma anında, gidişata nazaran takviye ve akın hareketleri ortasında geçiş yapabilmemiz mümkün olacakmış. Büyüleri senaryo boyunca elde ettiğimiz puanlar ile açabilecek iken bulabileceğiz de. Sıralı olarak âlâ bir biçimde kullandığımızda ise, düşmanlarımızı göze güzel görünen kombinasyonlar ile ortadan kaldırmamız mümkün olabilecekmiş. Ayrıyeten bir büyüyü yerdeyken ve havadayken kullanmanın farklı sonuçları ve yeni atak kombinasyonları için yeni fırsatlar sunacakmış.

Oyundaki her büyünün her düşmana tesirli olmaması kelam konusu olacakmış. Bu durumda da, çatışmaya girmeden evvel düşmanların güçlü ve zayıf istikametlerini tespit etmemiz ve kullanacağımız büyüleri de buna nazaran hazır etmemiz gerekecek.

Dayanıklılık (stamina) çubuğu da Forspoken oyununda büyük ehemmiyet arz eden özelliklerden birisi olacak. Ne var ki parkur hareketleri dayanıklılığımız düşürecek olsa da, büyüler için birebir durum kelam konusu olmayacak. Zira büyüleri yine kullanabilmek için belli bir mühlet beklememiz gerekecek.

Son olarak, 3djuegos tarafından yardımcı direktör Takeshi Terada tarafından belirtilene nazaran ana öykünün otuz yahut kırk saat süreceği onaylandı. Fakat güçlü olacağı söylenen oyun sonu içeriklerinin, yan misyonların, zindanların ve daha fazlasının bu süreyi daha da uzatabileceği unutmamak gerek.

Başa dön tuşu