Forspoken Genel Bakış Fragmanı Yayınlandı

Square Enix, Forspoken genel bakış fragmanı ile oyuncuların karşısına çıktı. On dakika uzunluğundaki fragman ile oyuna dair yeni yeni şeyler görebilmek mümkün oluyor. Ayrıntılar haberimizde.

İlk olarak Project Athia ismiyle haberdar olduğumuz Forspoken, PC (Epic Games Store, Microsoft Store ve Steam) ve PlayStation 5 için geliştiriliyor. Yaşanan bir dizi ertelemeye bir yenisi eklenmezse, 24 Ocak 2023 tarihinde satışa sunulacak.

Final Fantasy serisinin geliştiricisi ile yollarını ayıranların bir ortaya gelerek kurdukları Luminous Productions tarafından Luminous Engine ile geliştirilmekte olan Forspoken oyununda, Frey Holland isimli bir karakterin rolüne bürüneceğiz. Bir yandan kıssanın geçeceği Athia isimli diyarın gerisindeki gizemi çözmekle uğraşır iken, bir yandan da büyülü yeteneklerimizi kullanarak Breakzombies ve Jabberwock üzere tehlikeli canavarlar ile uğraş ederek hayatta kalmaya çalışacağız.   

Akıcı bir oynanışın bizleri bekleyeceği oyunda, çok çeşitli yerler bulunacak ve bunların ortasında seyahat edebilmek için de Frey olarak büyülü parkurları kullanmayı öğrenmek durumunda olacağız.  

Forspoken Genel Bakış Fragmanı Neler Sunuyor?

Forspoken ile buluşmaya daha hayli bir vakit olsa da, Square Enix tarafından on dakikalık yeni bir fragman yayınlandı. Çabucak aşağıdan izleyebileceğiniz fragmanda, kıssaya ve çatışma, araştırma ve karakterimizin büyülü yetenekleri dahil oynanışa, genel bir bakış atılıyor. 

Fragmanda, son inançlı liman olarak lanse edilen Cipal’i görebiliyoruz. Frey, yolu boyunca bilgi yahut vazife veren hatta takat yapan çeşitli yapay zeka karakterleri ile karşılaşıyor. Bahsi geçen misyonlardan bir tanesi de Praenost kentine gidip de demircilik araçlarını alıp gelme üzerine işliyor.  

Oyunda içinden üretim ve takas yapmakta kullanacağınız eşyaların çıkacağı hazine sandıklarının yanı sıra, yeteri kadar toplamanız durumunda yeni büyüler açabileceğiniz Mana havuzları da bulabilmek mümkün oluyor. Ayrıyeten yakınlardaki kıymetli noktaları açabileceğiniz çan kuleleri ve dinlenmek, teçhizat geliştirmek ve güzelleşme eşyaları üreteceğiniz Pilgrim’s Refuges noktaları da bulunuyor. 

Halihazırda ön-siparişe açık olan Forspoken oyununu çıkışından evvel satın almanız durumunda, PlayStation 5’te armağan olarak Crafting Starter Kit, No Limits Cloak, Trigger Happy Nails ve Symbol Combo Necklace verilecek. 

Başa dön tuşu