Football Manager 2023 Çıkış Tarihi Duyuruldu

Futbol oynamak kadar grup yönetmeyi de seven oyuncuların birinci adreslerinden birisi olan Football Manager 2023, çıkış tarihine kavuştu. Pekala merakla beklenen oyun ne vakit çıkacak? Ayrıntılar haberimizde.

Football Manager 2023 Ne Vakit Çıkacak?

Sports Interactive tarafından geliştirilen ve SEGA tarafından da yayınlanacak olan Football Manager 2023, 8 Kasım 2022 tarihinde PC, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series konsollarının yanı sıra Apple Arcade ve Android ve iOS tabanlı aygıtlar için de satışa sunulacak. Birebir gün PC ve Xbox konsolları için Game Pass servisine de ekleneceği müjdelendi.

Halihazırda ön-siparişe açılmış olan oyunu çıkışından evvel, SEGA tarafından onaylanmış mağazalardan satın almanız durumunda % 20 indirim hakkınız olacak. Birebir vakitte Epic Games, Microsoft ve Steam mağazalarında iki hafta erkenden erişim hakkınız olacak iken, kaydettiğiniz basamak da kesin sürüme aktarılacak.

Serinin PlayStation tarafında daha evvelden yalnızca el konsollarına çıktığını göz önünde bulunduracak olursak, birinci sefer bir konut konsoluna çıktığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte, DualSense denetim kolunun sunduğu avantajlardan da faydalanılacağı söylenmiş.

SEGA ve Sports Interactive tarafından verilen bilgilerde, Football Manager Touch de Football Manager 2023 ile geri döneceği ve Apple Arcade aracılığı ile Apple aygıtları ve Switch konsolu üzerinde kullanılacağı da söylenmiş.

Her ne kadar yeni oyun özelliklerinin önümüzdeki haftalarda duyurulması planlanıyor olsa da, yeni Football Manager oyununun lisanları yeni alınmış UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi’ni içereceği de söylenmiş.

Son olarak, oyunun PC versiyonu disk yerine kod ile gelecekmiş. Diske ve kitapçığa veda edilmesinin yanı sıra, ekosistem dostu kutusunun ise genel olarak karbon ayak izi olması ile Football Manager 22’ye nazaran % 47 daha hafif olduğu da söyleniyor.

Başa dön tuşu