‘Florida Jokeri’, GTA 6 Yapımcılarına Seslendi: “Konuşmalıyız!”

Rockstar Games, geçtiğimiz günlerde hasreti sona erdirip GTA 6 için bir fragman yayımlamıştı. Ancak bu fragman için gelen bir tepki, oldukça ilginç.

Rockstar Games, 2013 yılında GTA 5 ile büyük sükse yarattı. Oyunun yenilenen grafikleri, dikkat çekici ayrıntıları ve pek çok platformda oynanabilmesi, oyuncuların beğenisini bir hayli kazanmıştı. Şimdi ise tam 10 yıl sonra serinin yeni oyununu duyuran şirket, GTA 6 fragmanını paylaştı ve tam 12 sene sonra oyunculara sunmaya hazırlanıyor.

Oyunun yayımlanan fragmanı, kısa bir süre içerisinde 100 milyon görüntülenmeyi aştı. Hatta 24 saat içinde YouTube’da en çok izlenen oyun fragmanı olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırdı.

Ancak oyun fragmanındaki ‘Florida Jokeri’ karakteri, gerçek Florida Jokeri’nin, yani Lawrence Sullivan’ın dikkatini çekti.

GTA 6, Lawrence Sullivan, Flo Rida Jokeri

GTA 6’daki karakter ile Lawrence Sullivan’ın benzerliğini göz ardı etmek oldukça zor. Karakterin yüzündeki dövmeler, Sullivan’ın yüzündeki dövmelere oldukça benziyor. Ancak oyundaki haber görselleri ve oyun versiyonu ile aralarında birkaç fark var. Bu farklar pek göze batmıyor ve pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Tıpkı Sullivan’ın dikkatini çektiği gibi.

Başa dön tuşu