FIFA 23 FUT Modu Tanıtıldı

FIFA Ultimate Team (FUT), FIFA 09 ile seriye katılmıştı. Kısa müddette tanınan bu mod, artık hem EA ve EA Sports hem de oyuncular için vazgeçilmez bir hale geldi. Malum, Youtube üzerinde en çok ilgi çeken içeriklerin ortasında FIFA Ultimate Team görüntüleri güçlü bir yere sahip iken, Amerika menşeli yayıncı da her yıl bu mod üzerinden hatırı sayılır derecede paralar kazanıyor. Bugün yayınlanan yeni fragman ise, bizlere FIFA 23 FUT modu ile ilgili ayrıntıları verdi.

FIFA 23 FUT Modu Detaylandırıldı

EA Sports tarafından yayınlanan FIFA 23 Ultimate Team fragmanı ile eş vakitli olarak ortaya ayrıntılar ile modu oynamanın ve mükafatlar kazanmanın yeni yolu olarak FUT Anları tecrübesinin olacağı söylendi. Eğlenceli ve çeşitli meydan okumalar ile karşılaşacağımız kısa senaryolara odaklı ilerleyecekmiş. Bununla birlikte, FUT Stars ismiyle ve Moments Star Gallery üzerinden eşyalar ve paketler ile takas edebileceğimiz yeni bir oyun içi kredi tipinin de olacağının bilgisi verildi.

Her bir An’a, kendi içinde kısımlardan oluşan bir Kıssa seçerek başlayabiliyoruz. Yeni öyküye birinci kısım açık olacak biçimde başlayacakmışız ve bir sonraki kısmı açabilmek için belli ölçüde FUT Stars kazanmamız gerekecekmiş. Her bir kıssa de dönemlik temalar, FUT Senaryoları yahut futbolun geçmişinden yahut günümüzden gerçek etkinliklere dayalı olacakmış. Birtakım kıssalar limitli olup da vakti geçmeden bitirmemiz gerekecek iken, öbürleri ise FIFA 23 Ultimate Team müddetince oynanabilecekmiş.

Anlar’da birden üçe kadar olup tamamlamamızın gerekeceği meydan okumalar ile karşılaşacakmışız. Karşılığında da FUT Stars kazanacakmışız. Her bir meydan okumanın da makul bir başlama noktası olacakmış. Kimi özgür vuruşa, kimi taca, kimi de atak yahut savunma anına denk gelecekmiş. Dahası ise, bu Anlar’ı sonradan tekrar oynayabilmemiz yahut meydan okumaları tamamlayamamamız durumunda tekrardan deneyebilmemiz de mümkün olacakmış.

Bazı Anlar muhakkak oyuncuları kullanmanızı gerektirecekmiş. FUT Star Gallery üzerinden vakit zaman ödünç olarak sunulacak olan bu oyuncuları, rastgele bir kredi harcamadan alarak ekip ihtiyacını karşılayabilecekmişiz.

FIFA 23 ile Kimya sistemi de külliyen revizyondan geçiriliyor. Genel Kadro Kimyası’nın kaldırılması ile odak noktası artık birinci on birinizdeki ferdi olarak her bir oyuncu olacak. Her bir oyuncunun üç kimya puanı kazanabilecek. Bu noktada, birinci on birinizdeki her bir oyuncunun Kimya puanını belirlemede Tercih Edilen Konum, Kimya Eşiği ve Menajer Mükafatı olmak üzere üç birincil faktör olacak.

Bir oyuncunun Tercih Edilen Pozisyon’da ise Kimya puanı kazanabilecek ve sisteme katkıda bulunabileceği söyleniyor. Aksi takdirde, sarı bir ünlem işareti ile belirtilecek ve FUT Eşya Özellikleri temel olacakmış. Bronz, Gümüş ve Altın üzere temel oyuncuların bir Tercih Edilen Pozisyon’u ve üç Alternatif Pozisyon’u olacak ve bu konumlar, FIFA 23 Ultimate Team çıktığında tüm temel oyuncular için ayarlanmış olarak gelecek. TOTW (Haftanın Takımı) üzere canlı uğraşlarda yer alan oyunculara da daha fazla ekip oluşturma seçeneği için yeni bir Tercih Edilen Durum ve Alternatif Konum verilecekmiş.

Herhangi bir futbolcunun konumunu değiştirmeyi istediğiniz vakit, tek kullanımlık eşya ile alternatif durumlardan bir adedine geçiş yaptırabileceksiniz. Bu durumda, bir evvelki konumu da Alternatif Durumlar listesine geri dönecek.

EA Sports tarafından açıklanan başka ayrıntılarda, ICON’ların ve Yaya Toure, Park Ji-Sung, Claudio Marchisio, Ricardo Carvalho ve dahasının ekleneceği Kahramanlar’ın, Tercih Edilen Pozisyon’da yer almaları durumunda, ekibin geri kalanı fark etmeksizin tam bir kimyası olacağı söylenmiş.

Son olarak, yeni Kimya sistemi ile yen ekip oluşturma meydan okumaları, ek maksatlar, canlı FUT Friendlies, çapraz platform, eşleşme ve modlar, transfer pazarı, liderlik tablosu, FUT Stadyum ve dahası da bizleri bekleyecek.

Başa dön tuşu