Epic Games Store, Önemli Bir Özelliğe Sonunda Kavuştu

Epic Games Store için uzun vakittir beklenen bir özellik sonunda hayata geçirildi. Artık oyunlarınız için kütüphane koleksiyonları oluşturabileceksiniz. Pekala bunu nasıl yapacaksınız? Ayrıntılar haberimizde.

Amerika menşeli yayıncının dijital PC oyunu mağazası Epic Games Store, 2018 yılının Aralık ayında faaliyete geçmişti. Her ne kadar Steam için direkt bir rakip olarak gösterilse de, hala kaydetmesi gereken fazlaca kademenin olduğunu söylemek gerek.

Aradan geçen dört yıla yakın müddette, mod dayanağı, başarımlar, inceleme puanları, sepet, oyun puanlama ve anket sistemi ve daha birçok özellik ile gelişme kelam konusu, lakin ne yazık ki Epic Games süreci biraz ziyadesiyle ağırdan alıyor. Hiç olmamasından güzeldir elbette.

Epic Games Store Kütüphane Koleksiyonları Artık Kullanılabilir Oldu

Bugün ise uzun vakittir beklenen bir öbür kıymetli özellik de duyuruldu. Uzun vakittir Steam mağazasında var olan kütüphane koleksiyonları, artık Epic Games Store üzerinde de kullanılabilecek. Haliyle kütüphanenizde gruplandırma yapabileceksiniz.

Şu an için azami on bir klasöre müsaade veriliyor. İşleyiş biçimi ise aslında epey kolay ve çarçabuk uygulanabilir. O denli ki, sağ üst köşedeki kalp ikonuna tıklayabilir yahut oyunun küçük fotoğrafının altındaki üç noktaya basıp da ‘koleksiyona ekle’ seçeneğini seçmeniz gerekecek. Halihazırda yarattığınız var ise ona ekleyebilir yahut yeni bir tane oluşturabilirsiniz.

Böylesi bir özelliğin ne kadar geç geldiği merak konusu. Kendi içerilerinde oluşturdukları program dahilinde hareket ettiklerini biliyoruz, ancak böylesi bir özelliğin daha erken çekilmesi daha düzgün olabilirdi diye düşünüyoruz.

Son olarak, bir hatırlatma olması açısından mağazada halihazırda ARK: Survival Evolved ve Gloomhaven oyunları fiyatsız olarak dağıtılıyor. 29 Eylül 2022 Perşembe günü TSİ 18:00 öncesinde bu oyunları kütüphanenize eklemeyi unutmayın.

Başa dön tuşu