Electronic Arts Yeni PC Uygulaması ile Origin’i Emekliye Ayırdı

Electronic Arts yeni PC uygulaması için beta evresinde faaliyete geçirildiğini duyurdu. Bu, birebir vakitte Origin uygulamasının Windows kullanıcıları için emekliye ayrılması manasına geliyor. Ayrıntılar haberimizde sizi bekliyor.

Electronic Arts şirketinin dijital mağazası olan Origin, 2011 yılında faaliyete geçmişti. Oyun satın alıp oynamanın yanı sıra, profil idaresi, arkadaş ekleme ve sohbet etme ve oyuna katılma, Twitch aracılığı ile yayın yapabilme, oyun kütüphanesi paylaşımı ve Facebook, Xbox Live, PlayStation Network ve Nintendo Network irtibatları ile topluluk entegrasyonu ile toplumsal özellikleri de bulunuyordu.

Hatırlayacağınız üzere 2020 yılında bir açıklama yapan Electronic Arts, gelecekte EA Play için bir masaüstü uygulamanı oyuncuların kullanımına sunarak Origin uygulamasını emekliye ayırma planları yaptığını duyurmuştu. O gün ise en nihayetinde geldi.

Electronic Arts Yeni PC Uygulaması için Düğmeye Bastı

Bugün Amerika menşeli yayıncı tarafından yapılan, Dead Space oyunun Windows bilgisayarlarda Origin gerektirmeksizin Steam üzerinden oynanabileceği bildirisinin akabinde EA uygulamasının beta etabında faaliyete geçtiğini duyurdu. Origin ise artık yalnızca Mac kullanıcıları için ana uygulama olarak kalacak.

Electronic Arts, yeni uygulamayı daha süratli, daha sağlıklı ve daha çağdaş bir oyun tecrübesi olarak tanımlıyor. Oyununuzu oynarken, indirme süreçleri ve güncellemeler fonda halledilecek. Öte yandan, PlayStation, Steam ve Xbox hesaplarınız ile ilişkilendirme yapabilmeniz de mümkün olacak.

Gerçekleştirilen bu geçişin akabinde, Origin kullanıcılarının oyunları, içerikleri ve hem bulut hem de mahallî kayıt belgeleri yeni uygulamaya otomatik olarak aktarılacak. Süreç başlamaya hazır olduğunda da kullanıcılara davetiye gönderilecek. Şayet rastgele bir davet almazsanız, buradan uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu