Electronic Arts parayı mikro ödemelerde buldu

Oyun bölümünün değerli isimlerinden biri olan Electronic Arts, 2019’un son çeyreğine ait mali raporlarını açıkladı. Bu raporların açıklanmasıyla birlikte şirketin mikro ödemelerden edindiği gelir bilgisi de ortaya çıktı.

Bilindiği üzere mikro ödeme sistemi oyun severler tarafından pek de beğenilen karşılanan bir sistem değil. Zira hali hazırda para vererek satın aldığınız bir oyun için, ekstra tekrardan para ödeyerek ek içerikler satın almak pek de beğenilen karşılanmıyor.

F2P stilindeki üretimlerde oyun içi ödeme yani mikro ödeme sistemi beğenilen karşılanabilir. Ama aslında parayla satılan oyunlarda, bir de oyun içerisinde ekstra içerikler için para istemek pek de güzel değil.

Electronic Arts parayı mikro ödemelerde buldu

Her ne kadar bu durum oyun severler tarafından eleştirilse de sayılar işin pek de o denli olmadığını gösteriyor.

Zira EA tarafından açıklanan rapora nazaran, şirketin 2019 son çeyreğindeki gelirlerin yarısından fazlasını mikro ödemeler oluşturuyor. EA’nin son çeyrekteki toplam geliri 1.59 milyar dolarken, bu gelirin 993 milyon dolarını mikro ödemeler oluşturuyor.

Tablo bu formdayken önümüzdeki devirde çıkacak farklı oyunlarda da mikro ödeme seçenekleriyle müsabakamız işten bile değil.

Başa dön tuşu