Dragonflight’ın Yeni Güncellemesi Yayında

Kasım ayında satışa sunulmuş olan yeni World of Warcraft genişletme paketi için 2023 içerik yol haritası, geçtiğimiz ay içerisinde yayınlanmıştı. Bu bağlamda da altı büyük içerik güncellemesinin yayınlanacağını öğrenmiştik. Bugün yapılan duyuru ile Dragonflight’ın yeni güncellemesi de yayınlandı. Ayrıntılar haberimizde.

Verilen ayrıntılara bakılırsa, yeni bir özellik, oyun içi etkinlikler, güncellenen Transmog seçenekleri, kullanıcı arayüzü ve erişilebilirlik özellikleri ve sınıf istikrar değişiklikleri oyunculara sunuluyor. Çok daha kapsamlı ayrıntılar için World of Warcraft sayfasını ziyaret edebiliyor iken, öne çıkan yenilikler ise şöyle;

Dragonflight’ın Yeni Güncellemesi Detayları

Dragonflight’ın daha evvel 2023 yol haritasında duyurulan birinci içerik güncellemesi 10.0.5 artık oyunda! Kıymetli içerikler ise şu formda:

Yeni Oyun İçi Özellik: Trading Post

  • Tüccarlar Stormwind ve Orgrimmar’da dükkânlarını açtı. Oyuncular 500 Trader’s Tender’lık aylık mükafatlarını bu dükkânlardan alabilir. Daha fazla Trader’s Tender kazanmak içinse aylık amaçlarını tamamlayabilirler. Trader’s Tender ile ortalarında binekler, pet’ler ve kozmetik eşyalar da bulunan dönüşümlü eşyalar mağazadan alınabilir.

Yeni Oyun İçi Etkinlikler: The Storm’s Fury

  • Oyuncular Thaldraszus’taki Temporal Conflux’ta bulunan portal ile Primalist Future’a erişebilir, Primalist Future’da Primalist’lerin güçleriyle savaşıp Essence of the Storm elde edebilir ve karşılığında ekipman ve bir bineğin de dahil olduğu mükafatlar alabilir.

Güncellenen Transmog Seçenekleri

  • Transmog meraklıları artık Common (beyaz) ve Poor (gri) nadirlikte eşyaların da transmog yaparken kullanılabilmesi sayesinde koleksiyonlarını genişletebilir.

Yeni Kullanıcı Arayüzü (UI) & Erişilebilirlik Özellikleri

  • Edit Mode’a XP çubuğu, çantalar ve mikro buton çubuğunu düzenleyebilmek üzere oyuncuların keşfedebileceği yeni eklentiler geliyor.
  • Ek olarak, Ejderha Biniciliği yaparken süratli hareketlerden etkilenen oyuncular için erişilebilirlik ayarları kısmına yeni denetimler eklendi.

Sınıf İstikrar Değişiklikleri

  • Birkaç sınıfın yeteneklerinde dengeleme değişiklikleri yapılırken Talent ağaçlarına da birtakım düzeltmeler geliyor.
Başa dön tuşu