Diablo 4’ün Çıkış Zamanı Sızmış Olabilir

XboxEra sitesinden Nick Baker tarafından ortaya atılan bir argümana nazaran, Diablo 4’ün çıkış zamanı Nisan ayı üzere olabilir. Ayrıyeten The Game Awards gösterisinde bir duyuru da bekleyebilirmişiz. Ayrıntılar haberimizde.

Yaşanan ertelenmeler dahil, önümüzdeki sene içinde çıkmasını beklediğimiz birçok tezli oyun var. Bunların bir kısmı da Şubat ayına toplanmış durumdalar. 2019 yılının BlizzCon etkinliğinde duyurulmuş olan Diablo 4 de tekrar önümüzdeki yıl çıkması beklenen bir öteki savlı oyun olarak karşımıza duruyor.

Diablo 3 oyununun yıllar sonrasına götürecek olan Diablo 4, High Heavens ve Burning Hells hareketlerinin milyonları katletmesinin gerisindeki bir vakitte geçecek ve gücün boşluğunda ünlü isim yine kendisini gösterecek.

Diablo 4’ün Çıkış Vakti Belirli Oldu Mu?

Şimdilik oyun için resmi bir çıkış tarihi açıklanmamış olsa da bu mevzuya ait olarak XboxEra sitesinden Nick Baker, Windows Central işbirliğinde gerçekleştirilen podcast yayını sırasında Nisan ayında buluşacağımızı argüman etti. Beklenen duyurunun da Aralık ayındaki The Game Awards gösterisi sırasında yapılacağını da kelamlarına ekledi. Bu duyuru sırasında, dijital ve kutulu sürümler de ortaya çıkacak ve eş vakitli olarak da ön-siparişe açılacakmış.

Oyun üzerindeki çalışmalarını sürdürmekte olan Blizzard Entertainment, bu yılın son çeyreğinde kapalı ve önümüzdeki yılın başlarında açık olmak üzere iki beta testi daha düzenleyecek. Bu testler, muhtemelen çıkış vakti öncesindeki son testler olacak.

Kapalı beta testi için son periyotta Diablo 2: Resurrected ve Diablo 3 oyun sonu içeriklerini çokça oynamış olan oyuncular ortasından seçilenler iştirakte bulunabilecek. Davetiyeler ise 18 Kasım 2022 tarihinde gönderilmeye başlanacak. Açık beta testine de dileyen herkes iştirakte bulunabilecek.

Başa dön tuşu