Death Stranding, Game Pass için Resmen Duyuruldu

Beklenen duyuru sonunda geldi ve Death Stranding Game Pass yolcusu oldu. Şayet oyun için sabırsızlanmaya başlamışsanız, oynamak için fazla bir beklemeniz gerekmeyecek. Ayrıntılar haberimizde.

Hatırlayacağınız üzere birkaç gün evvel, PC Game Pass Twitter hesabının profil resmi güncellenmişti. Hayli kısa bir mühlet sonra, bunun bir Death Stranding görseli olduğunun anlaşılması ile ortalık ayağa kalktı doğal ki. Hideo Kojima idaresinde Kojima Productions tarafından geliştirilmiş olan oyununun, artık de Game Pass servisine geleceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Yoksa PC Game Pass niçin durduk yere Death Stranding temalı bir profil resmi seçsin ki?

Meraklı bekleyişin akabinde, Xbox Youtube kanalı üzerinden yayınlanan yeni görüntü ile oyunun abonelik servisine geleceği resmi olarak duyuruldu. Tarih olarak da 23 Ağustos 2022 Salı günü seçilmiş.

2019 yılında makul bir müddetliğine PlayStation 4 için özel olarak satışa sunulmuş olan Death Stranding, 2020 yılında da 505 Games yayıncılığında PC (Epic Games Store ve Steam) kullanıcıları ile buluşmuştu. Daha sonradan her iki platform için de Director’s Cut versiyonlarını görmüştük.

Hikayesi yakın gelecekte geçen oyun, Sam Porter Bridges (Norman Reedus) karakterinin etrafında dönüyordu. Gizemli patlamaların dünyayı sarsması sonucunda Death Stranding ismi verilen bir dizi doğaüstü olaylar yaşanıyor ve izgesel yaratıkların tabiata musallat olmasıyla da gezegenimiz kitlesel bir yok oluşun eşiğine geliyordu. Sam olarak sizin gayeniz ise tahrip olmuş çorak arazi boyunca ilerleyerek insanlığı yaklaşmakta olan yok oluştan kurtarmaktı.

Oyunun PC versiyonu, yüksek kare suratı, fotoğraf modu, çok geniş ekran ve DLSS 2.0 takviyeleri ile oyuncuların karşısına çıkmıştı. Bunun yanı sıra, Valve ile yapılan özel bir işbirliği sayesinde, oyunun Steam versiyonu da Half-Life serisinden aşina olduğumuz ve kozmetik ile hudutlu kalmayan Headcrab ve Gravity Gloves içerikleriyle gelmişti. Bu içeriklerin Game Pass versiyonunda da bulunacağı söyleniyor.

Eğer dalgalanan kur nedeni ile fiyatı oldukça yüksek olan bu oyunu şimdi deneyememişseniz, hayli makul bir fiyat karşılığında muazzam bir Death Stranding tecrübesinin sizi beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu