Çıkarılabilir Sürücülü PlayStation 5 Geliyor Olabilir

Tom Henderson tarafından rapor edilene nazaran, Sony tarafından çıkarılabilir şoförlü PlayStation 5 modelleri hazırlanıyor. Şu an için rastgele bir teyit yahut yalanlamanın olmadığı model ile ilgili birinci ayrıntılar haberimizde.

Sony, mevcut jenerasyon konsolunu 2020 yılının Kasım ayı içerisinde satışa sunmuştu. Ortadan geçen vakit zarfında, 2021 yılı içerisinde CFI-1100A (diskli) ve CFI-1100B (dijital) ve bu yıl da CFI-1202A (diskli) ve CFI-1202B (dijital) modellerini satışa sunmuştu. Özellikle son çıkan modellerde iç tasarım değişikliğine gitmiş olan Japon teknoloji devi, anakartın küçültülmesi, SSD korumasının değiştirilmesi ve farklı bir soğutma sisteminin kullanılması ile daha hafiflemişti.

Görünen o ki Sony, PlayStation 5 ile ilgili farklı model çalışmalarına devam ediyor. Tom Henderson tarafından çıkarılabilir disk şoförlü bir model üzerinde daha çalışıyor ve 2023 yılında satışa sunulması bekleniyor.

Çıkarılabilir Şoförlü PlayStation 5 Geliyor Mu?

Henderson tarafından aktarılan nazaran şirket içinde D chassis olarak isimlendirilen yeni konsol, halihazırdaki PlayStation 5’lerin yerine geçecek. Tasarım olarak teğe bir tıpkı olacak ve disk şoförüyle yahut disk şoförsüz satılacak. Bahsi geçen sürücüyü başka olarak satın alabilecek ve konsolun kasasının art tarafındaki USB-C girişi ile bağlayabilmeniz mümkün olacak.

Her ne kadar şoför taşınabilir olsa da, set üstü aygıt görünümüne bürünmeyecekmiş. Bununla birlikte, konsolunuza başladıktan sonra harici aygıt izlenimi yaratmayacakmış.

Bildiğiniz üzere Tom Henderson GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı yayını sırasında duyurulmuş olan DualSense Edge kolunu Try Hard Guides sitesi üzerinden rapor etmiş ve verdiği bütün bilgiler isabetli bir formda gerçek çıkmıştı. Hal bu türlü olunca, bahsi geçen PlayStation 5 modeli için de doğal olarak gözlerimiz çabucak Sony cephesine döndü. Bakalım Japon teknoloji devi bahsi geçen model ile ilgili nasıl bir açıklama yapacak? Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu