Anthem sil baştan geliştiriliyor

Geçtiğimiz yılın en çok beklenen oyunlarından birisi de Anthem’di. Bioware imzası taşıyan aksiyon rol yapma oyunu için yayınlanan tanıtım görüntüleri beklentileri de üst düzeye çıkarmıştı.

Fakat oyunun satışa sunulmasının akabinde olanlar oldu. Anthem o kadar yanılgıyla doluydu ki pek çok oyun sever oyunu geri iade etmek için sıraya girdi. Oyun severlerin tamamı Electronic Arts’ı oyunu tamamlanmadan satışa sunduğu için yerden yere vurdu.

Sonuç olarak kesime damga vurması beklenen oyun büyük bir hayal kırıklığına dönüştü. Bu hayal kırıklığını unutturma niyetinde olan Bioware, uzun müddettir Anthem’i düzeltmek için uğraş sarf ediyor.

Fakat üretimci stüdyo tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Anthem’i tam manasıyla düzeltebilmek için güncellemeden çok daha fazlası gerekli.

Anthem sil baştan geliştiriliyor

Bunun için oyunu neredeyse sil baştan yapmaya başlayan Bioware, genel olarak oynanış dinamiklerine odaklanmış. Stüdyonun yetkili isimlerinden biri olan Casey Hudson, oynanışla ilgili meseleleri ortadan kaldırdıktan sonra ortaya muazzam bir tecrübe çıkacağını sav ediyor. Ayrıyeten oyundaki loot sistemi de büsbütün elden geçirilecek.

Kısaca özetlemek gerekirse, Bioware Anthem’i neredeyse sil baştan yaratacak diyebiliriz. Umarız bu sefer ortaya beklediğimize değecek bir oyun çıkar. Yeniden de bekleyip göreceğiz. Sonuçta birinci oyun için de gibisi açıklamalar gelmiş ve beklenti arşa çıkarılmıştı. Bu sefer Bioware’in demeçleri karşısında temkinli olmakta yarar var.

Başa dön tuşu